Konfiguracja 2 routerów TP-Link

A jak to sprawdzić???

To chyba oto chodzi???

tak
masz pulę 192.168.1.100-192.168.1.200
więc oba adresy wspomniane wyżej są OK (czyli …2 jak i …254)

Koledzy. Zamontowałem drugi router czyli TD-W8960N 3 piętra wyżej w domu.
Pierwszy router także TD-W8960N podłączony do Neostrady a ten wyżej połączony poprzez kabel Ethernet do pierwszego.
Ustawienia jakie zrobiłem to:
Ustawiłem IP Address na 192.168.1.2
Wyłączyłem DHCP server
Skonfigurowałem sobie nową sieć WIFI o innej nazwie i haśle i niestety internetu nie ma!
Oba routery połączone poprzez kabel Ethernet do gniazd LAN.
Co dalej? Co jest nie tak???
Ten router TD-W8960N (co jest na górze domu) to wersja v.6 z językiem polskim.

Jakąś adresację dostajesz na kartę sieciową po podłączeniu się do drugiego routera? RJ45 zarobione według standardu ethernet?

Sorry, ale ja nie wiem co to adrersacja!
Jeżeli to to o czym myślę tzn adresy IP od do, to jest powyżej w printscreenie.
Kabel ethernet zarobiony prosto.

Chodzi mi o to czy dostajesz coś na kartę sieciową? Sprawdzić można przez ipconfig /all -

Poprosił bym o jakieś zdjęcia

Fotki trudno mi bedzie zrobić. Natomiast kabel sprawdzony przyrządem do sprawdzania o takim. http://allegro.pl/tester-do-kabli-sieciowych-rj45-rj11-sieci-etui-i5939509102.html
Sprawdzony kabel tym przyrządem, diody zapalają się wszystkie od 1 do 8 po kolei, czyli prosto 1:1, tzn ta sama kolejność kolorów w obu końcach wtyczek RJ45.

Ważna jest kolejność ale zgodna ze standardem ethernet a nie 1:1

lub

Dokładnie tak mam, tylko kolory inaczej ale w parach, tzn:
1.Zielony
2.Biało-zielony
3.Brązowy
4.Biało-brązowy
5.Niebieski
6.Biało-niebieski
7.Zielony
8.Biało-zielony
druga wtyczka to samo.

No to już wiesz dlaczego nie masz dostępu do internetu. Błąd w kolejności przewodów we wtyczkach RJ45.

Z całym szacunkiem, ale kolor nie ma tu nic do rzeczy. Sam widzisz że na twoich schematach kolejność jest PROSTA tak samo jak u mnie. Co, może routery wiedzą ze pierwszy powinien być zielony, albo inny... proszę, to nie to...
Ten sam kabel podłączam do routera pod LAN a na drugim końcu do lapka i internet hula aż miło!

Z całym szacunkiem, ale kolor nie ma tu nic do rzeczy.
Rozwaliłeś mnie, leżę i kwiczę :) Z całym szacunkiem ale rozmawiasz z osobą która mam ponad 10lat doświadczenia w branży i wiem co mówię. Nie zachowałeś standardu ethernet więc masz problem z połączeniem. Komputer na krótkim dystansie radzi sobie z przesłuchami router już nie.

Dobra PRZEPRASZAM!
Którą kolejność mam zastosować?????????
Napisz i już idę zarabiać wtyczki "Ones again" :slight_smile:

Masz dwa schematy wrzucone więc jak zrobisz tak będzie, ważne żeby po obu stronach było tak samo.

Dobra, ale od której strony wtyczki zaczynamy liczenie/kolejność przewodów.

Nosek w dół i liczysz od lewej strony -

Przy zarabianiu wtyczek najważniejsze są piny 1 i 2, 3 i 6. Jeśli sieć będzie gigabitowa to 5 i 4 oraz 7 i 8.
Kolor pary nie ma znaczenia byle by po drugiej stronie było to samo, Nie można rozparować kabla.

Dobra. Zarobiłem zgodnie ze schematem nr 1.
Co tzn nie można rozparować kabla? Przecież w tym schemacie żyły sa rozparowane, tzn kolory niepokolei...

Sprawdzałeś testerem czy jest ok?

We wtyku RJ45 pary są na pinach 1 i 2, 3 i 6, 5 i 4, 7 i 8.
We wtyku RJ12(RJ11) pary są na pinach 3 i 4, 2 i 5, 1 i 6.