Kłopot z extenderem

Witam
Zakupiłem extender TL-WA850RE sparowany ma być z routerem tp-link WR-TL841ND i rozgłaszać sygnał w części mieszkania, gdzie jest słaby zasięg routera. Skonfigurowałem go za pomocą quick stepu, zatem mamy taka sama nazwę jak główna sieć oraz hasło. Problem polega na tym, że np: smartfon "wychodzący" z zasięgu routera nie przełącza się samoczynnie na sygnał z extendera. Trzeba ręcznie wyłączyć i włączyć wifi aby urządzenie się zalogowało do extendera. Czy da rade tak skonfigurować połączenie pomiędzy routerem a extenderem żeby urządzenia samoczynnie przechodziły z sygnału na sygnału.
Jest trochę zielony w tematach "sieciowych", dlatego też przepraszam za język.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdr.

Niestety urządzenia SOHO nie posiadają roamingu który płynnie przełączał by się między punktami dostępowymi i nie wszystkie urządzenia sobie z tym radzą.

W wielu przypadkach to nie problem routera ale właśnie urządzenia końcowego. W mojej sieci roaming prawidłowo działa tylko na laptopie. Reszta urządzeń mobilnytch (raczej z górnej półki) sobie z tym nie radzi. Routery mam SOHO na Gargoyle
W pracy sieć mam na sprzęcie klasy CORPO i tez na mobilnych jest problem. Przyzwyczaiłem się.
Ale żeby było jasne. Problem jest tylko przy wyborze silniejszego nadajnika gdy sieć zapewnia nadal dobry sygnał ale w pobliżu jest już lepszy silniejszy nadajnik. Przy słabym sygnale przejście jest ok.