Karta WiFi USB do laptopa + antena?


(frytas) #1

Witam!
Poszukuje najlepszego rozwiązania to odbierania internetu w hotelach na laptopie. Często podróżuje i często mieszkam w hotelach gdzie pokoje nie są w 100% pokryte zasięgiem WiFi. Poszukuje rozwiązania, które najskuteczniej polepszyłoby by skuteczność odbieranego zasięgu.
Podstawą będzie zakup zewnętrznej karty WiFi. Zasięg najczęściej jest na korytarzu dlatego czasem wystarczy wyprowadzić karte wifi na przedłużaczu USB. Co myślicie o rozwiązaniu:
Laptop -> przedłużacz USB 4,5m lub 5 m aktywny -> karta wifi USB z gniazdem na antene -> kabelek (jaki nadłuższy?) -> antena pokojowa dookólna?


(Marcin) #2

A może TP-Link MR3040? Z Gargoyle działa nawet jako przekaźnik


(frytas) #3

Zapomniałem dodać, że ma to być rozwiązanie najbardziej budżetowe :slight_smile:


(Marcin) #4

Niestety z długimi kablami USB bywają problemy co do stabilności. Poza tym to zawsze kabel a przy moim rozwiązaniu masz komfort mobilności.


(frytas) #5

TP-LINK TL-WN722N + taka antena http://allegro.pl/tp-link-tl-ant2405c-antena-dookolna-indoor-5dbi-i3384878181.html ? Jak długie może być połączenie antena <-> karta WiFi, żeby nie było strat?
Jeśli chodzi o kabel USB to do 4,5 m nie powinno być zakłóceń bo jest to długość którą przewiduje USB 2.0 o ile nie będzie to najtańszy chiński kabel.


(Marcin) #6

Jak najkrótsza, każdy centymetr kabla to strata w poziomie sygnału. Karta ok, antenę możesz zawsze zmienić.