Karta sieciowa zewnętrzna a wzmacniacz wi fi co wybrać

Witam mam takie pytanie czy polecacie kupić ten wzmacniacz wi fi TP-LINK TL-WA854RE czy lepiej kartę sieciową zewnętrzną ten model TP-LINK TL-WN821N a i jeszcze jedno jak podłącze kabel Ethernet to wzmacniacza to będzie lepsza jakość internetu? Z góry dzięki za odpowiedz

odpowiadając "w ciemno", czyli na podstawie wskazań szklanej kuli :stuck_out_tongue:
lepiej ani jedno ani drugie , tylko przeciągnąć skrętkę z głównego routera w miejsce gdzie potrzeba
a jeśli już ją masz, to oczywiście możesz zastosować repeater do pracy w charakterze AP - UWAGA model TL-WA854RE takiej możliwości nie posiada, lepsza jest jego nieokrojona wersja TL-WA850RE
co do karty WIFi na USB to zależy co ona miałaby zastąpić…
doprecyzuj pytanie, bo to co jest teraz przypomina znane z archaicznego dowcipu:
"dlaczego wróbelek?" (na które odpowiedź brzmi: "bo ma jedną nóżkę bardziej" B-) )

Karta zewnętrzna ma zastępować kartę sieciową w laptopie a na skrętke nie bardzo bo za daleko z wzmacniacz bardziej mi odpowiada

Moim zdaniem aby odczuć różnice między kartą z laptopa a kartą zewnętrzną musiała by posiadać anteny zewnętrzne. W przeciwnym wypadku możesz się rozczarować.
Pomyślał bym o transmiterach PLC

A jakiś konkretnie transmiter możesz polecić?

zazwyczaj rozwiązanie zintegrowane ma całkiem nieźle zaprojektowane anteny (więc jeśli nie jest to jakiś zabytek to nie widzę sensu zmiany, a jeśli jest zabytek, to może nie być sensu z innych powodów) może jednak jakieś konkrety? (model laptopa model karty wbudowanej)
czasem jest jednak sens wymiany wbudowanej karty na inną wbudowaną przy użyciu tych anten które masz już w laptopie


a w pierwszym temacie
ja sugeruję przeciągnięcie kabla do właściwego pomieszczenia i podłączenie na jego końcu AP (jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż repeater)
to jest najtańsze i najskuteczniejsze rozwiązanie (a jako AP można użyć choćby dowolnego routera, który często bywa znacznie tańszy niż repeater czy AP)


oczywiście możesz użyć transmitery, zestawy prawdopodobnie dopasowane do twoich potrzeb (wybrałem te które w zestawie mają transmiter z wbudowanym AP, bo chcesz mieć rozwiązanie bez kabli) to:

  1. ten jest na okoliczność gdy potrzebujesz 2 dodatkowych AP
    http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA4226T-KIT.html
  2. ten gdy wystarczy 1 AP
    http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA4220KIT.html
  3. oraz wersja budżetowa (o niższej wydajności)
    http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-18_TL-WPA2220KIT.html
    nie uwzględniłem najnowszych modeli ze względu na to, że chyba chcesz to zbudować jak najtaniej,
    ani modeli już przestarzałych (które może są i tanie, ale nie odpowiadają współczesnym potrzebom)

Laptop to lenovo g500s a karta to Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 135 a chce tą karte zewnętrzną bo nie wiadomo z jakich przyczyn nie wyszukuje mi głównego routera a model to TL-WR841N windows 8.1

Zrób pomiary inSSIDer-em w pierwszej kolejności -

karta jedna z przyzwoitszych jeśli znajduje inne sieci to mam tylko jedno pytanie:
na którym kanale masz ustawiony router?

Powiem tak router nie jest mój on jest wypożyczony od dostawcy internetu więc nie będę kombinował a przynajmniej są u mnie w domu trzy laptopy i tylko na moim nie łapie ale czasami złapie ale to jest tylko do wyłączenia laptopa i potem znika. Zanim zaktualizowałem na windowsa 8.1 było wszystko w pożądku. A i o co chodzi z tym badaniem inSSIDer-em właczyłem to i co?

wniosek - prawdopodobnie masz problemy ze sterownikami zainstaluj je w wersji pochodzącej od producenta laptopa oczywiście w wersji dla takiej wersji windows jaką masz obecnie
http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500s-notebook?beta=false


inssider umożliwia łatwą wizualizację sytuacji w eterze (np. czy sieci sąsiadów nie są źródłem zakłóceń i czy możesz zoptymalizować ustawienia radia w routerze)
zbadaj sytuację na laptopie na którym nie ma problemów i na swoim (skoro masz tyle sprzętu) zrób screenshoty i wrzuć do posta, może ktoś na ich podstawie coś wymyśli
PS jeśli masz router zahasłowany przez operatora to dzwoń po jego pomoc techniczną, bo forum nie jest w stanie pomóc w tej sytuacji (jak i w sytuacji gdy nie zamierzasz zmieniać żadnych ustawień)
jakkolwiek stawiam po ostatnim uściśleniu sytuacji na to, że podstawowym źródłem problemu jest sam laptop (a nie router, to jednak przeważnie można dokonać optymalizacji jego ustawień)