Karta pci lub pci-e

Witam.
Zbieg okoliczności sprawił,że udało mi się złożyć "peceta". Jego płyta główna to Gigabyte Ga-P35-DS3,która obsługuje jednocześnie gniazda pci i pci-e.
Jako,że mam niedobre doświadczenia z sieciówkami zintegrowanymi na płytach to od razu biorę pod uwagę karty zewnętrzne.
I tu chciałbym gorąco prosić o poradę,jaką kartę wybrać:biorę pod uwagę kartę na:

  • pci-e TG-3468
    oraz
  • pci TF-3239DL
    Mając pod ręką oba gniazda,która karta będzie wydajniejsza?
    Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
    Pozdrawiam.

To już same w sobie są inne karty więc nie ma co ich porównywać. TG-3468 jest po prostu szybsza. Oczywiście musi mieć z czym współpracować czyli switch lub router z portami 1Gbps.

To karta z interfejsem 1Gbps "gigowa"

To 100Mbit/s

Czyli zwykłe podpięcie kabla RJ45 z modemu(tak jak w przypadku karty pci) nie może być wykonane?

Dlaczego nie? Karta TG-3468 jest kompatybilna w dół czyli automatycznie przełączy się na 100Mb/s czy nawet 10Mb/s.

Osoba,której montuję komputer,korzysta z internetu z "kablówki" i ma obecnie abonament,w którym od godziny 00.00 do godziny 12.00 prędkością jaką dysponuje to 40 Mbps ,a następne dwanaście godzin operator przełącza (zwalnia) do 20Mbps i korzysta z modemu Cisco EPC-3010. Czy mogę powiedzieć znajomemu,że może zakupić tą kartę TG-3468 i po prostu po zamontowaniu podłączyć do niej modem?
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Tak oczywiście. Wszystkie karty obsługujące protokół ethernet-owy będą działać poprawnie.

Dziękuję za pomoc.
Miałbym tylko jeszcze takie pytanko.Czy przy takich prędkościach wybór jednej z tych kart da konkretne korzyści? Przyznam,że różnica cen między tymi kartami w naszym miejscowym sklepie jest dość spora.Czy jednak warto dołożyć troszkę funduszy by kupić tą kartę TG-3468 i cieszyć się że wybrało się wydajniejszy i niezawodny produkt?
Pozdrawiam.

Przy takich prędkościach internetu jak podałeś spokojnie wystarczy zwykła karta 100Mb/s. Koszt zwykle 20-30zł.

Witam ponownie.
Chciałbym skonsultować jeszcze jeden punkcik ,jeśli można?
Otóż ów znajomy chciałby w niedługim czasie rozdzielić swój sygnał internetowy na komputer i laptop.Kartę sieciową do WiFi wówczas będzie można zamontować w to samo miejsce co kartę o której dziś była mowa,czyli TF-3239DL,drugi slot pci zajęty jest niestety przez kartę Audio. i czy przed ewentualną wymianą trzeba będzie odinstalować sterowniki i ewentualne oprogramowania do karty TF-3239DL .Dzięki z góry.

Nie lepiej kupić router bezprzewodowy? Wyjdzie nieco drożej ale ile wygody i oszczędność energii elektrycznej bo komputer nie będzie musiał być włączony aby udostępniać internet.