Karolek1513 i jego zabawki

Witajcie ! Chciałbym Wam przedstawić moją sieć domową ;D
Centralnym punktem w mojej sieci jest TD-W8960N ISP Orange. Do niego podłączony jest komputer stacjonarny, niżej wymieniony AP oraz Raspberry Pi po Wi-Fi.

Następnie adapter PoE. Zasila umieszczonego wysoko na szafie AP WA5110G razem z TL-ANT2408C.
Dzięki temu pokrywa sygnałem prawie cały duży 3 piętrowy dom :slight_smile:

Tam gdzie nawet AP WA5110G ze swoim silnym sygnałem nie docierał postawiłem TL-WR741ND z Gargulcem w trybie klienta + TD-W8901G z wyłączonym DHCP.
Pewnie zastanawiacie się dlaczego stary Routerek ADSL robi za "Access Point'a" ?
Postanowiłem być Eko i dałem mu drugie życie. Router ma uszkodzony układ ADSL który nie przetrwał burzy.
Zaletą tego rozwiązania jest zwiększona przepustowość i nie kolidowanie kanałów ze sobą jak by to było w trybie Repeater'a. :smiley: A w tle własnej roboty skrętka. Łatwo się wygina, ciekawie wygląda przy okazji można wytłumaczyć kolegom nie w temacie dlaczego zwie się to skrętka i dlaczego pary są skręcone :stuck_out_tongue:

Karta TL-WN722N bardzo dobrze spisuję się razem z Raspberry Pi B+ w roli przenośnego serwera FTP.
Dostęp do serwera jest również poza moim LAN'em dzięki przekierowanym portom (21, 22, 3389) i DNS'em :slight_smile:

A na koniec goły TD-8840T. Obudowa zaginęła w akcji :stuck_out_tongue: Sporadycznie używam go jako switch'a. Bardziej przydaję się jeśli komuś padnie Neostrada i trzeba szybko jechać sprawdzić czy to wina kabla czy kolejna ofiara wiosennych burz :cry:

Zapewne moja sieć nie jest idealna jednak cały czas robię drobne poprawki dzięki wiedzy z tego forum oraz szkoły.
Zresztą dzisiaj zdałem test teoretyczny na kwalifikację E13 która jest właśnie związana z różnymi tematami poruszanymi na tym forum :slight_smile:
Ktoś zapyta dlaczego same TP-LINK'i pracują w mojej sieci ?
Uważam że jeśli chodzi o stosunek Cena/Jakość (szczególnie z alternatywnym firmware) ciężko by było znaleźć coś lepszego 8)
W dodatku mój pierwszy dostęp do internetu był realizowany dzięki TD-W8901G. Sentyment pozostał :wink:
Pozdrawiam wszystkich użytkowników a szczególnie Administratora i Moderatorów którzy zorganizowali ten konkurs.
Powodzenia w konkursie wszystkim ! :wink: