Kable miedziane czy światłoczułe?

Witam.
Zastanawiam się nad tą ofertą:

http://www.teletechnika-system.pl/oferta/okablowanie-strukturalne

lecz nie ma na tej stronie żadnych informacji prócz suchej oferty. Ktoś może powiedzieć o wadach i zaletach kabli miedzianych i światłoczułych?

Chyba chodzi ci o światłowody nie ma kabli światłoczułych.
Pytanie co ty chcesz zrobić? Sieć w firmie czy mieszkaniu? Dostęp do internetu? Troszeczkę jaśniej poproszę.

Z góry przepraszam, że w zły dział dałem wpis. Chodzi mi o dostęp internetu w klatce dla wszystkich lokatorów

Czyli chcesz to komuś zlecić jako wykonawcy?

Opisz coś więcej. Chcesz wykonać instalację internetową i udostępniać go innym?

Chodzi mi o zlecenie bo się na tym nie znam kompletnie. Jesteśmy nową wspólnotą i chcemy wymienić sieć na lepszą.

Jak ta sieć w tej chwili wygląda? Macie położona skrętkę cat.5e?

Musiałbym to ustalić. Ale w tej chwili możemy mieć dostęp do tepsy której nie chcemy i do jakiegoś lokalnego internetu lecz nazwy nie pamiętam.

Jeżeli maci w mieszkaniach skrętkę cat.5e to już połowa sukcesu. Pozostaje załatwić szybkie łącze (zależy od zapotrzebowania) i odpowiedni sprzęt do zarządzania. Druga opcja to dogadanie się z jakimś dużym dostawcą (np. Internetia) i wtedy nie martwisz się o serwis.

Jakiś kontakt do tej Interneti? Rozważę ich ofertę

Tylko infolinia którą znajdziesz w internecie.

Sprawdź czy jest już jakaś infrastruktura kablowa, wszystko od tego zależy.

Operatorzy potrafią postawić nawet radiolinię lub podciągnąć światłowód jeżeli będzie się im opłacać a koledze spada z barków serwisowanie tego. Dla mnie to idealne rozwiązanie dogadanie się z jakimś dostawcą na określony transfer.

Wszystko jednak rozbija się o określony budżet :wink: