Kabel koncentryczny TV do przesłania sygnału telefonicznego?

Witam.
W swoim domu będę miał podłączaną Neostradę. Niestety nie posiadam przyłącza będzie więc ono dopiero Budowane. Warunki techniczne domu dają mi największe możliwości na położenie kabla telefonicznego do strychu. Niestety stamtąd nie mam rozprowadzonych przewodów typowych dla linii telefonicznej. Posiadam za to ze strychu rozprowadzone przewody koncentryczne do wszystkich pokoi na pozostałych piętrach. Czy przewód koncentryczny może być wykorzystany do przesyłu sygnału telefonicznego (neostrada z zawieszoną linią telefoniczną)?
Pozdrawiam.

Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie routera ADSL+ switch na strychu i w miarę możliwości rozprowadzenie skrętek komputerowych do pomieszczeń. Co do koncentryków to nie wiem ale może za pomoca odpowiednich konwerterów jest taka możliwość. Ceny takich urządzeń na pewno nie są niskie.

I ja to dokładnie wiem. Niestety z poprowadzeniem skrętek już nie jest tak prosto...

Skrętki można położyć także poprzez szyby kominowe lub wentylacyjne. Poczekajmy na odpowiedzi innych.

Pomysł z szybem kominowym jest dobry. Musze się przyjrzeć dokładnie jak to jest w domu... A wentylację mam poprowadzoną też do wszystkich pokoi kanałami właśnie ze strychu (rekuperacja)... ale tu będzie problem z zakrętami kanałów...

O ile nie są położone pod kątem 90stopni to można śmiało skrętke przeciskać :slight_smile:

Niestety są...

Ok. Skrętka jest na tyle elastyczna że się nadda, byle nie była załamana lub zagięta. Spróbuj. Jeszcze jedna sprawa: można zastosować tzw. transmitery sieciowe PLC jest tylko jedno ale: musi być zachowane połączenie na tej samej fazie.

Po powrocie do domu przyjrzę się całej instalacji pod tym kątem!

OK. Czekam na odpowiedź.

Niestety nie można, służy do tego YTKSY 2x2x0,5 kabel skręcany telefoniczny.

Mam też pomysł poprowadzenia sieci piwnicą i wejścia do pokoi na dole - powiedzmy, że będzie to poziom 1. Góra czyli poziom 2 byłaby obsługiwana przez wi-fi.
Router TD-W8970 (ustawiony na poziomie 1), który będzie mi służył do Neostrady ma 4 porty LAN. W takim wypadku chcąc obsłużyć TV, komputer stacjonarny i laptop w trzech różnych miejscach domu na poziomie 1 nie muszę dokupować SWITCHa a tylko rozprowadzić piwnicą przewody od routera z wtyczką RJ45. Czy dobrze myślę? Jeżeli tak to czy długość przewodów - około 10 metrów od routera do poszczególnych urządzeń - nie będzie za długa?

Skrętka komputerowa będzie działać poprawnie na 100m metrach więc nie ma co się martwić 10m kabla.

Rozumiem, że całość mojego myślenia co do mojej sieci jest poprawna? Jeżeli tak to dziękuję za podpowiedzi.
Jeżeli bym potrzebował jednak zakupić switch to czy są jakieś znaczące różnice w sprzęcie oferowanym na rynku przez różne firmy?

Tak twoje myślenie jest ok. Co do switch-y to kwestia szybkości portów 100Mb/s czy 1Gb/s.

Jaki będzie odpowiedni dla mnie? Neostrada 10 Mb/s a z czasem może coś szybszego.

Tu nie chodzi o szybkość łącza tylko to co chcesz "przepychać" w sieci. Do internetu i oglądania filmów wystarczy ci switch 100Mb/s. Jeżeli będziesz przerzucał większą ilość danych między urządzeniami warto kupić coś z portami 1000Mb/s. Tp-link ma duży wybór rozdzielaczy w swojej ofercie - [url=http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=204

Wielkie dzięki za pomoc. Dobrze, że są ludzie którym się jeszcze chce... Pozdrawiam.