Jory2 i jego zabawki

[pre]Witam, w moim mieszkanku podłączyłem telewizor LCD pod DLNA przy pomocy starego routera TP-LINK zamiast kupować adapter Wi-fi za prawie 200 zł.
Na nowy router WDR 3600 wgrałem GARGOYLE z pakietem mini DLNA i podłączyłem dysk zewnętrzny z filmami. W sieci domowej funkcjonuje jeszcze stary laptop z 2003 roku
z adapterem Wi-fi TP-LINK, ponieważ laptop był okropnie słaby i nie mógł otworzyć drugiej zakładki w necie, teraz śmiga na systemie LUBUNTU.
Jak widać wszędzie, gdzie oryginalne oprogramowanie zawodzi, tam z pomocą przychodzi oprogramowanie linuksowe. Do niedawna nie zdawałem sobie z tego sprawy,
że może być aż taka różnica w funkcjonowaniu tych urządzeń.[/pre]

Widoczny na zdjęciu router jest połączony mostowo z routerem wdr 3600, co pokazuje poniższe zdjęcie.

A teraz router wdr 3600 i jego konfiguracja, poniższe zdjęcie przedstawia wspomniany router oraz dysk zewnętrzny podłączony do niego za pomocą USB.

Podłączone i udostępnione dyski w systemie GARGOYLE.

Oraz ustawiony serwer DLNA

Na zakończenie chciałbym wspomnieć, że wszystkie urządzenia sieciowe poza tymi wbudowanymi kartami sieciowymi są TP-Linka z uwagi na kompatybilność , nie twierdzę że produkty innych producentów są gorsze, ale sądzę że wszystkie w obrębie jednej sieci powinny być od jednego producenta. Kiedyś zakupiłem kartę wewnętrzną wi-fi innego producenta do komputera córki, karta była sprawna i dobra lecz wciąż były jakieś zakłócenia sygnału, co się zmieniło po zmianie karty sieciowej na kartę od tego producenta co router.
Mam nadzieję że komuś pomogłem lub zainspirowałem do poszerzania horyzontów i ulepszania domowego otoczenia sieciowego ażeby w pełni korzystać z dostępnych możliwości.