Jakie routery kupić . funkcji WDS

Witam. Proszę o wybór routera z funkcją WDS.
Dokładnie opiszę. W bloku siostra ma internet piętro niżej mama nie.
Laptop mamy odbiera bardzo słabo zasięk wifi od siostry.
Chciałbym kupić dwa routery dla siostry Router 1 i drugi dla Mamy router 2 i połączyć je mostem bezprzewodowym,
tak aby mama miała dobry zasiek wifi reż u siebie.
Jakie routery kupić ?

WDS ma chyba każdy z nowych tplinków. Najlepiej użyć urządzeń przeznaczonych do celu mostu. np WR743N lub WR843ND.
Na dole router musi być tak ustawiony, aby na górze był sygnał o sile minimum -70dBm.
Jaki jest aktualnie router podłączony?

Internet siostra ma z kablówki.
Router jakiś stary jeszcze nie wiem jakiej firmy ale do wywalenia. chcemy kupić nowe.
Jeszcze dodam rysunek gdzie siostra musi postawić router i mama

Ustaw nowe urządzenia tak aby górny odbierał najmocniejszy sygnał.

hmmm jak ustawić tą mac sygnału ? w menu routera ?
aaaaa i mogę wydać około 300 max 400 zł na routery

Z mocy routera będziesz używał maksymalnej ( czyli 100mW) chodzi o rozmieszczenie urządzeń.
Jeśli chcesz żeby połączenie było stabilne i bezproblemowe to połącz mieszkania kablem. Wtedy wystarczy zwykły router jako AP w mieszkaniu na górze. ( np WR841N)

aa ok czyli Issider sprawdzić moc ? i ustawić tak routery aby była najlepsza.
hmm siostra musi mieć w jednym miejscu router koło modemu,
mama chce w pokoju gdzie ma tv aby przez wifi podłączyć pod smart TV
praktycznie dzielą je 4 ściany. router z 2 antenkami starczą ?

antenki zwiększają prędkość a nie zasięg. Jak zasięg będzie słaby to internet będzie słabo działał. Co do konfiguracji to router na dole ustawiony jako brama + wifi. a na górze jako repeater.

czy routery WR843ND i takie ustawienie będzie działać
most między dwoma i wifi
link do konfiguracji .


czyli tak to zrobić

Nie. Ten poradnik o rozszerzaniu sieci WiFi przez kablowe łączenie routerów. Ty chcesz mieć most WiFi.

Najlepszym rozwiązaniem w celu uniknięcia zbyt słabego sygnału, dużego zaszumienia blokowiska jest zakup transmiterów PLC- internet po sieci energetycznej. Nie masz pewności czy WDS zadziała skoro do laptopa dochodzi słaby sygnał. Trzeba najpierw zrobić pomiary siły tego sygnału w miejscu przeznaczenia.

Sorki to nie ten link
oto mi chodziło.

Tak. Można konfigurować wg tego poradnika.
Jednak dokładniejsza konfiguracja będzie zależała od użycia kanałów jak i konfiguracji dostępu do internetu przez sieć dostawcy.

Zastanów się raz jeszcze czy nie lepiej będzie połączyć to skrętką , unikniesz kosztów i masz pewność że link będziesz mieć stabilny .

Dla mnie WDS to słaby pomysł a szczególnie przy niskim sygnale i zaszumieniu może pokazać duże niestabilności. Polecę router plus jakiś typowy repeater np, WA860RE od Tp-linka.

Ale WA860RE też działa na zasadzie WDS

Działa jako WDS oraz jako uniwersalny wzmacniacz.
Ja widzę że Ty już obrałeś jaki sprzęt chcesz kupić i tylko czekasz aż to ktoś to potwierdzi. WDS to nie jest najlepsza opcja, lepiej wybrać połączenie typu AP - Client

Wiesz co szukam najlepszego rozwiązania. A w sieci mało konkretnych wskazówek.
Jak samo muszę zrobić u brata pod NC+, multirum na dośc słaby zasięg z routerem na parterze i często się blokuje.
Też muszę tam coś wymyślić i tak zastanawiam się nad PLC w tym domu i przewodowo podłączyć multirum N-ki żeby było stabilne połączenie.

Najlepsze i najtańsze to położenie kabla między mieszkaniami.
w tym drugim przypadku PLC to dobry pomysł.