Jakie oprogramowanie do access point'a wa-901nd?

Czy istnieje jakieś inne firmware niż fabryczne do tego access pointa ,tylko ze do wersji v3? Bo zasięg na nim jest gorszy niż na starym routerze tp-link wr-340g.

Oprogramowanie alternatywne gargoyle dostępne jest na eko.one.pl
Jednak wątpię że oprogramowanie poprawi zasięg.

Właśnie zainstalowałem to oprogramowanie i po ustawieniu maksymalnej mocy TX na 20 dBm (maksymalna moc urządzenia), zasięg uległ znaczącej poprawie, i jest o wiele mniejszy ping.

Więc wychodzi na to ze fabryczne oprogramowanie ogranicza moc urządzenia.

Kolego a napisalbys mi jak wgrać oryginalne firmware z powrotem, bo wszystko ładnie chodzi na laptopie,ale gdy łacze sie przez wi-fi z telefonem to mam prędkosc max 15mb a na oryginalnym miałem 40mb/s.

Próbowałeś ustawić inny kanał WiFi? Szerokość kanału na 40MHz?
W załączniku podaję firmware do WA901ND V3 bez boot.

Zmieniałem ale nie było różnic bo ponownym uruchomieniu wszystko chodziło dobrze i po chwili znowu predkosc spada na tel. A to bez boot moge normalnie przez stronke wrzucic ?

Tak. w menu system-Aktualizacja

I pozniej jak zainstaluje bez boota,to moge juz normalnie wgrywać aktualizacje ze strony producenta ?

Jak wgrasz ten firmware to nie musisz robić innej aktualizacji bo to najnowszy soft ze strony tplinka z obciętym bootloaderem.

A jak przypusćmy że wyjdzie nowy firmware to mogę normlanie ze stronki, czy tez musi byc bez bootloadera ? Tak chce wiedziec na przyszłość, żeby nie uwalić access pointa.

Jak już będzie oryginalne firmware to potem już normalnie.

I jeszcze jedno pytanko mam bo na strone Gargoyle firmware do tego access pointa zajmuje ponad 3,5 MB do wersji v2 bo ,do v3 nie ma tam , a to co pan podał mi w linku 1,5mb? Czy to są jakieś różnice?

Chyba źle pobrałeś/wypakowałeś. Firmware ma rozmiar 3932160 bajtów

Tak ale chodzi mi o Gargoyle nie o to oryginalne. a Ten link co mi pan podał do Gargoyle ma 1,5mB, a sa tez co maja 3,75mb. Wie pan czy to jest jakas roznica z tą wielkością?

Coś nie tak chyba z FTP jest bo oryginalnie one mają po 3,7