Jakie alternatywne oprogramowanie do TP-LINK TL-WR1043ND V3?

Witam,
Z waszą pomocą kupiłem router TP-LINK TL-WR1043ND V3.
Chciałbym wgrać na ten router alternatywne oprogramowanie.
Wymagania:

  • WOL, np tak gdy router się włącza to inne urządzenie też a najlepiej aby np o danej godzinie router wysyłał MagicPakiet.
  • qos dla wybranego zakresu dhcp dla sieci WIFI, nie wiem czy takie coś jest w ogóle możliwe.
  • blokada portów dla sieci wifi, tutaj również nie wiem czy jest to w ogóle możliwe
  • print serwer
  • chociaż pkt 2 i 3 można by chyba zrealizować siecią wifi dla gości, jeżeli jest taka możliwość w jakimś oprogramowaniu i czy ten router to wspiera
    To na razie tyle z moich wymagań.
    Zastanawiałem się nad DD-WRT ale chyba nie ma oprogramowania dla wersji v3, jest tylko v2. Dlatego pytam o jakieś inne które spełniły by moje wymagania.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam rooneyasd.

Na razie nie ma takowego oprogramowania dla tej wersji sprzętowej routera.

O kurde, to nie dobrze. Sprawdziłem temat, podał Pan Administrator wyraźnie że mam brać wersję v2. Ja nie dopatrzyłem i kupiłem wersję v3.
A jest jakiekolwiek alternatywne oprogramowanie dla wersji v3? Lub czy coś wiadomo kiedy ma wyjść dla v3 czy ma w ogóle wyjść bo jak NIE to muszę szybko sprzedać router.

W tej chwili jeszcze nie ma nic na v3 musisz poczekać powinna pojawić się jakaś kompilacja.

Dziękuje za pomoc. Wiem że pytanie głupie, ale czy aby na pewno warto czekać? Bo może się okazać że za rok będzie a router będzie tylko stał.
Czy może są już jakieś przecieki że niedługo ma być jeśli tak to warto czekać.

Problem z v3 jest pewnie tylko taki że żaden "twórca" nie ma go żeby podpatrzeć jaki jest nagłówek firmware itp aby zrobić gotowe firmware.
Sprzętowo router jest podobny do wersji 2. Ja bym poczekał bo za niedługo napewno się pojawi.

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Będę czekał :slight_smile:
Proszę o nie zamykanie wątku, ja co jakiś czas będę pytał. Osobiście też sam będę szukał, teraz wiem dlaczego nie znalazłem :smiley:

Najlepiej sprawdzać na stronie producenta.

Podobno wersja dd-wrt 27506 od v2 pasuje do v3 dzięki modyfikacji nagłówka przez użytkownika KrypteX. Plik można pobrać po uprzednim zalogowaniu się na forum którego link zamieściłem niżej.

I've modified the header of the DD-WRT 27506 factory-to-ddwrt build intended for TL-WR1043ND v2, so that it will flash on a TL-WR1043ND v3 running stock TP-Link firmware. If the attached build works for you, it can be further updated with any newer-than-27506 webflash build for TL-WR1043ND v2.
Żródło:

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=981387