Jaki router ZTE MF60 tak aby działał WD MyCloud?

Witam,
chciałbym stworzyć wewnętrzną sieć w której dostępny będzie dysk WD MyCloud (http://www.anandtech.com/show/7386/western-digital-launches-my-cloud-consumer-nas-platform).
Aby skonfigurować dysk muszę mieć sieć do której połączę go za pomocą LAN http://regmedia.co.uk/2013/10/10/wd_3.jpg.
W domu internet dostarcza router mobilny ZTE MF60, próbowałem połączyć się z nim za pomocą innego routera TP-LINK TL-WR841N do niego przypiąłem dysk MyCloud - marny skutek. TP-LINK w ogóle nie chciał połączyć się z ZTE. Ustawiłem mu adres 192.168.2.1 wybrałem ustawienia SSID, typ bridge, hasło i lipa. Laptop połączony z TP-LINKiem (WIFI) nie miał połączenia z internetem, dysk to samo.
Zakładam, że blokuje mnie sprzęt. Aby nie kupować na marne, proszę o pomoc czy któreś z poniższym rozwiązań będzie działać?
OPCJA 1
Do ZTE MF60 podłączam TL-MR3020 a do niego dysk za pomocą LAN?
OPCJA 2
Do ZTE MF60 podłączam TL-MR3420 a do niego dysk za pomocą LAN?
Ewentualnie inny router, lub router z obsługą 3G/4G + zgodny modem mobilny.
Z góry dziękuję za (po)odpowiedź.

Mówisz o połączeniu bezprzewodowym między ZTE a TP-Linkiem? Jeżeli tak to jedynie alternatywne oprogramowanie na TP-linka i konfiguracja mostu bezprzewodowego -


WDS słabo spisuje się między urządzeniami różnych marek.

Tak dokładnie, chcę połączyć je bezprzewodowo. Ok spróbuję z oprogramowaniem.
Czyli inne rozwiązania stricte sprzętowe też nie wypalą?

Z oryginalnym oprogramowaniem to zakup WR743NDv2 może rozwiązać twój problem. Osobiście, mając WR841, spokojnie możesz zrobić to na Gargoyle.

Spróbowałem Twojego rozwiązania Tryb Most bezprzewodowy(Wireless Bridge) i Przekaźnik(Repeater) na Gargoyle PL
Wykryło mi dysk ale internet nie doszedł do routera TP-LINK. Ale mniejsza z tym nie mogę się dostać teraz do ustawień przez http://192.168.1.222 Jakiś pomysł?

Zwróć uwagę na adresację w twojej sieci. W poradniku to tylko przykład konfiguracji. U ciebie brama może być całkiem w innej podsieci.

Rozumiem, ale ustawiłem wszytko tak jak tam. Modem się zrestartował i włączył mi się raz panel za pomocą adresu http://192.168.1.222, niestety po ponownym restarcie modemu, brak strony.

To znaczy że nie rozumiesz. Bo adresacja w twojej sieci może być w innej puli adresowej i dlatego nie masz dostępu do strony routera.

To znaczy że nie rozumiesz. Bo adresacja w twojej sieci może być w innej puli adresowej i dlatego nie masz dostępu do strony routera.
Dobrze, to ustaliśmy, że jestem w błędzie. W jaki zatem sposób mogę dostać się do routera, sprawdzić po jakim IP mogę się zalogować?

Po adresie IP jaki ustawiłeś czyli 192.168.1.222. Musisz jednak dopisać sobie adres z tej podsieci do karty sieciowej.