Jaki router do VDSL?

Wiem że nie ma sensu, jest to rozwiązanie tymczasowe, by był internet zanim nie doprowadzę tego do porządku, a w tym mam nadzieje że mi pomożesz :slight_smile:
Mogę go przenieść do siebie na górę, ale czy on musi być podłączony na kablu? Czy może stać podłączony do prądu i tylko wzmacniać sygnał?

Twój obecny router tylko kablowo może działać z funbox-em.

No właśnie i już jest pierwszy problem. Czyli co bym musiał kupić żeby bez kabla rozdzielał sygnał? Czy zostawić to tak jak jest i dokupić np wzmacniacz? I powinienem ustawić dla obu urządzeń inny kanał by się nie zakłócały? :wink:

Dałem ci już linka, zapraszam do lektury. Polecam znaleźć miejsce na kabel i połączyć urządzenia kablowo. Jeżeli nie to PLC lub wzmacniacz.

I powinienem ustawić dla obu urządzeń inny kanał by się nie zakłócały?
Tak dokładnie aby się nie nakładały na siebie.

Zmieniłem w TP-LINKu na kanał 12 :wink: Zapoznałem się z tym linkiem, w grę wchodzi opcja 3b z dodatkowym punktem dostępu, ale to bym musiał kupić nowy router czyt. punkt dostępu, który działa bez kabla, lub kupić wzmacniacz np ten:
http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-wzmacniacz-sieci-300mb-s-tl-wa854re.html
I gdybym podłączył go na piętrze to TP-LINK nie był by już potrzebny tak? Bo wzmacniał by sygnał z FunBoxa?

Jak już to niższy kanał tak aby się nie nakładały 6 czy 2.

[quote="Bubasny, post:25, topic:6724"]czyt. punkt dostępu, który działa bez kabla, lub kupić wzmacniacz np ten:
http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-wzmacniacz-sieci-300mb-s-tl-wa854re.html[/quote]
Brał bym WA850RE lub WA860RE bo mają port ethernet i zawsze coś po kablu można podłączyć ale to już twój wybór.

Wzmacniacz musi mieć co wzmocnić nie zapominaj o tym. Miejsce instalacji trzeba dobrać doświadczalnie.

Ok, ustawiłem na 6. No właśnie widzę że różnica w cenie jest niewielka, więc wezmę chyba tego z wejściem. Więc ogólnie zostawić tak jak jest i dokupić WA850RE, lub jeżeli zasięg z FunBoxa będzie wystarczający to tylko on + WA850RE bez TP-LINKa.

Tak dokładnie.

Ok, wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: