Jaki router do VDSL?

Sygnał poniżej -70dBm to już oznacza niestabilności. Ty masz -81dBm więc nie ma się co dziwić. Jak daleko masz TP-linka od punktu pomiaru, ile ścian? Karta sieciowa jest sprawna?

Ok 5,5 metra, ściany ciężko policzyć, teoretycznie 2, a praktycznie 0, bo to jest prawie w lini prostej przy otwartych drzwiach :wink:
A co do karty, to skąd mam wiedzieć? Korzystam z internetu więc chyba jest sprawna. Na drugim laptopie są podobne odczyty :wink:

Zmień położenie routera, zrób pomiary blisko routera powinno być około -30dBm.

Zanim go tam powiesiłem robiłem pomiary, to miejsce jest najbardziej optymalne, no i w sumie jedyne gdzie jest gniazdo telefoniczne i prąd :wink:

-81dBm to nie jest miejsce optymalne niestety. Ma prawo być niestabilnie.

Niestety nie mam zbyt wielu możliwości jego ustawienia. Hol jest po remoncie, więc go raczej nie przewieszę, zwłaszcza że z tego miejsca co jest obejmuje to co ma obejmować, a że sygnał jest jaki jest to już inna sprawa. Największy problem jest z kablami, których nie ma jak pociągnąć.

Listwy przypodłogowe, korytka kablowe, klej na ciepło - jest wiele możliwości instalatorskich.

Korytka kablowe już są w narożniku, ale raczej na pewno nie dostał bym zgody na jakąkolwiek ingerencje w ściany, bo skoro "działa" po co zmieniać? W tym miejscu naprawdę nie mam zbyt wielu możliwości zmiany położenia. Może zrobię zdjęcie byś zobaczył jak to wygląda.

Są jeszcze inne możliwości zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej -

Tu masz zdjęcie jak to u mnie wygląda:

W te kremowe ściany nie chce ingerować, ewentualnie może by się dało go powiesić nad FunBoxem, obok dzwonka, ale nie wiem czy tak niewielka zmiana coś pomoże :wink:

Już takie położenie nie ma sensu. Urządzeni są w tym samym miejscu pomieszczeniu i to bardzo blisko siebie. W8960N powinien być umieszczony tam gdzie ten zasięg jest słaby (inna kondygnacja/pokój) wtedy będzie to miało jakiś sens. W tej konfiguracji kanał 11 (jak widać na inSSIDerze) na obydwóch jeszcze dodatkowo się zakłócają.

Wiem że nie ma sensu, jest to rozwiązanie tymczasowe, by był internet zanim nie doprowadzę tego do porządku, a w tym mam nadzieje że mi pomożesz :slight_smile:
Mogę go przenieść do siebie na górę, ale czy on musi być podłączony na kablu? Czy może stać podłączony do prądu i tylko wzmacniać sygnał?

Twój obecny router tylko kablowo może działać z funbox-em.

No właśnie i już jest pierwszy problem. Czyli co bym musiał kupić żeby bez kabla rozdzielał sygnał? Czy zostawić to tak jak jest i dokupić np wzmacniacz? I powinienem ustawić dla obu urządzeń inny kanał by się nie zakłócały? :wink:

Dałem ci już linka, zapraszam do lektury. Polecam znaleźć miejsce na kabel i połączyć urządzenia kablowo. Jeżeli nie to PLC lub wzmacniacz.

I powinienem ustawić dla obu urządzeń inny kanał by się nie zakłócały?
Tak dokładnie aby się nie nakładały na siebie.

Zmieniłem w TP-LINKu na kanał 12 :wink: Zapoznałem się z tym linkiem, w grę wchodzi opcja 3b z dodatkowym punktem dostępu, ale to bym musiał kupić nowy router czyt. punkt dostępu, który działa bez kabla, lub kupić wzmacniacz np ten:
http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-wzmacniacz-sieci-300mb-s-tl-wa854re.html
I gdybym podłączył go na piętrze to TP-LINK nie był by już potrzebny tak? Bo wzmacniał by sygnał z FunBoxa?

Jak już to niższy kanał tak aby się nie nakładały 6 czy 2.

[quote="Bubasny, post:25, topic:6724"]czyt. punkt dostępu, który działa bez kabla, lub kupić wzmacniacz np ten:
http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-wzmacniacz-sieci-300mb-s-tl-wa854re.html[/quote]
Brał bym WA850RE lub WA860RE bo mają port ethernet i zawsze coś po kablu można podłączyć ale to już twój wybór.

Wzmacniacz musi mieć co wzmocnić nie zapominaj o tym. Miejsce instalacji trzeba dobrać doświadczalnie.

Ok, ustawiłem na 6. No właśnie widzę że różnica w cenie jest niewielka, więc wezmę chyba tego z wejściem. Więc ogólnie zostawić tak jak jest i dokupić WA850RE, lub jeżeli zasięg z FunBoxa będzie wystarczający to tylko on + WA850RE bez TP-LINKa.

Tak dokładnie.

Ok, wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: