Jaki router do światłowodu 1000/10 Mb/s

Cześć wszystkim, chciałem zapytać jaki router kupić, żeby podłączyć światłowód o prędkości 1000/10 Mb/s i jednocześnie mieć wifi w domu? Z ceną też nie chciałbym przesadzić, gdyż w firmie która dostarcza ten internet zaproponowali mi za 400zł jakiś lipny.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Na kablu nie osiągniesz pełnego gigabitu, ale na np WR1043ND powinieneś osiągnąć te 900Mbit/s.
Z WiFI będzie gorzej, bo osiągięcie ponad 100Mbit do najłatwiejszych nie należy a przekroczyć 400Mbit/s to już marzenie nawet na routerach za 800+zł. Może jak wejdzie na rynek 802.11AD to wtedy uda się tego gigabita osiągnąć.
Jak masz kartę z trybem AC to warto kupić router Archer C7 lub C9.

Spokojnie nawet do 500 Mb/s by mi starczyło a na wifi to nie jest ważne, może być nawet 10 Mb/s. I jak widzę to cena tego pierwszego routera jest całkiem spoko i chyba na niego się zdecyduję :slight_smile: Dzięki za mega szybką odpowiedź!

Masz resztę sprzętów co by obsłużyła takie prędkości ?

Zintegrowana karta sieciowa:10/100/1000
Co muszę jeszcze sprawdzić?

Ja po WI-FI prztestowałem na karcie tp-linka na USB dla AC i wyszło 200 Mega :wink: to max !

Dzięki. Chyba się na to zdecyduję. Nie zależy mi na maxach bo i tak tego nie wykorzystam. Najważniejsze u mnie wysyłanie. Mają tylko jedną ofertę więc nie mam dużego wyboru.

ta oferta nie jest zbyt uczciwa, bo zakłada stosunek down:up=100:1
podczas gdy w realnych warunkach 10:1 bywa niewystarczający
(tak wiem "jumboramki" optymalizują ruch, ale nie w takim stopniu aby "ruch w przeciwną stronę" był pomijalnie mały)

Nie wiem czy to Ci się przyda ale mam TL-WR1043ND V3 + net 300/300 i można jednocześnie robić max UP + max DOWN i działa na 100% cały czas. Zero zacinek itp. Po wifi natomiast maxa wyciągnąłem 140/140 ale to jakiś słaby tablet, pewnie dobry laptop wyciągnie więcej.
Aha i lepiej żebyś miał SSD bo stary HDD może nie ogarnąć prędkości zapisu.

Witajcie.
Nie bedę zakładać nowego tematu.
Założony mam światłowód 300/300.
muszę wymienić router na nowy i teraz:
-ma byc wifi - wystarczy standart N do 300 ; to tylko do urzadzeń mobilnych.
-po lanie musi być 1000mb bo mam kompy podłaczone za pomoca kabla.

Potrzebuje również karty sieciowej 1000mb PCI - co polecicie?
wszystko ma być tanie i dobre. Moga być inni producenci

Jakim budżetem dysponujesz na ten router?

router najlepiej jakies 150zł.
sieciówka 30zł
producenci dowolni. Nie musi być TP link

Za 150 to tylko używka WR1043ND. Nowy router z gigabitem WR1043ND to koszt około 180zł + wysyłka. Sprzedają też WR1042ND za 100zł który ma Gigabita ale jego wydajność to około 300Mbit/s gdzie WR1043 powinien przenatować ponad 900Mbit/s, poza tym WR1042ND jest już nie wspierany.

moze jest jakis tano router bez wifi co uciagnie gigabit?

To kup sobie switcha o ile urządzenie dostawcy działa jako router.

taki wystarczy?

Tak, gigabitowy router powinien wystarczyć. A TP-Linki są niezłe. Tylko mi nie przyleć z płaczem, że wyciągasz np. 900Mb/s zamiast pełnego 1000, bo to częste zjawisko na tańszym sprzęcie zależne od wielu czynników. Aha i powyłączaj wszystkie bajery oszczędzające energię (to router smart), bo z tym tylko są problemy. Potem ludzie tu piszą, że im rozłącza po 30 minutach bezczynności.

Nie mogę się powstrzymać...
Stać Cię na Neta 1Gb/s, a skąpisz na porządny router.... Ech.... Polska... Byleby tanio..., a potem płacz, że coś nie działa lub się zaraz psuje...

W warunkach domowych sprawdza się bardzo dobrze,

hie hie
ale się czepiacie...
dostawca wziął kase z EU i kładzie światłowód za free.
obecnie miałem 15 na skretce za 60zł; wymienili na światłowód i mam teraz 300 za 60zł.
można powiedziec ze uszczesliwili mnie na siłę.
wi fi mi nie potrzebne bo wolę tradycyjny KABEL :stuck_out_tongue:

No to masz rozwiązanie gotowe. Zamknij wątek jeżeli wszystko jasne.