Jaki router do strumieniowania multimediów Archer C8 czy RT-AC 56U?

Witam, proszę o pomoc w wyborze routera.
Przymierzam się do zakupu TP-Link Archer C8 lub Asus RT-AC56U.
Jestem w fazie zmiany sieci domowej.
Zależy mi na odtwarzaniu na TV filmów z polskimi napisami w różnych formatach.
Folder z filmami zapisany na dysku podpiętym pod routera. Dysk podłączony do routera przez USB 3, router -TV po kablu. Dostawca Internetu UPC.
Telewizor: Samsung Smart TV UE48H6400, dysk WD 1TB.
Może ktoś testował w/w routery w powyższej konfiguracji?

Osobiście nie bawił bym się z dyskiem USB tylko kupił osobne urządzenia NAS-owe i korzystał z różnych dodatkowych funkcji. Stabilność i kultura pracy sieciowej nie porównywalnie lepsza. Polecam urządzenia firmy ZyXEL, Synology czy Qnap. Naprawdę będziesz zadowolony wiem co mówię bo sam korzystam a przerabiałem już różne rozwiązania.

Przymierzam się do zakupu TP-Link Archer C8 lub Asus RT-AC56U.
Pytanie trochę źle zadane, myślisz że na forum TP-linka ktoś poleci ci ASUSA bo było by wbrew logice :)

Dziękuje za szybką odpowiedź.

Osobiście nie bawił bym się z dyskiem USB
Ja też bym się nie bawił ale??? a. NAS musiał by w moim przypadku stać w jednym pokoju z TV (ciągła praca wentylatora w modelach "budżetowych" z tego, co na forach jest dosyć głośna). b. Zastanawiałem się skoro" klientem" w obu przypadkach jest ten sam telewizor, który o ile rozumiem pracuje po DLNA i z routerem i z NAS-em, dlaczego lepiej będzie współpracował właśnie z serwerem NAS? Obecne wydajności nowych routerów są porównywalne z tanimi Nas-ami. Czy chodzi o certyfikat DLNA (unifikacja) lub dodatkowe oprogramowanie, które można "wgrać" do NAS-a? c. Trochę "przerzuciłem" Internet i pomyślałem sobie, że skoro tyle oferują nowe routery np. Archer C8, Archer C9 to, dlaczego nie skorzystać z tych możliwości? Nigdzie jednak w specyfikacji i testach nie spotkałem jednoznacznego opisu odtwarzania filmów (formaty i napisy) w/w routerów w opisanej przeze mnie konfiguracji na TV., Jeżeli już, to same ogólniki i skupianie się na odtwarzaniu za pomocą smartfonów lub PC d. Pisząc ten wątek na tym forum pomyślałem, że dobrze byłoby zebrać konkretne odpowiedzi doświadczonych ludzi, którzy ten temat już przerabiali praktycznie (zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu a myślę, że i pieniędzy wielu ludziom).
Pytanie trochę źle zadane, myślisz że na forum TP-linka ktoś poleci ci ASUSA bo było by wbrew logice :)
Od paru dni przeglądam to forum i wydaje mi się, że jest tu dużo mądrych ludzi! :) Pytanie może trochę kontrowersyjne ;) , ale będąc szczerym, od początku przymierzałem się do zakupu Archera C8 (przedział cenowy, port USB3 i funkcje jak w A C9). Jednak brak testów i jak wspominałem opisu serwera multimediów skierował mnie na "złą" drogę (Asus) :) Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i oczekuję na informację

Zwróć jeszcze uwagę że TP-Link nie ma pełniej certyfikacji DLNA i nie musi współpracować ze wszystkimi modelami TV albo współpracuje ale nie odtwarza wszystkich formatów multimedialnych. Mając NAS-a napewno nie będzie takich problemów.

Zwróć jeszcze uwagę że TP-Link nie ma pełniej certyfikacji DLNA i nie musi współpracować ze wszystkimi modelami TV albo współpracuje ale nie odtwarza wszystkich formatów multimedialnych. Mając NAS-a napewno nie będzie takich problemów.
Czy to oznacza, że jeżeli NAS ma certyfikat DLNA, to powinien współpracować ze wszystkimi modelami TV?

Testowałem kilka NAS-ów i telewizory Samsung, LG oraz Sony i nie było żadnych problemów. Serwer DLNA na TP-Link ma problem z niektórymi modelami Samusnga działa bez problemów z LG.

Testowałem kilka NAS-ów i telewizory Samsung, LG oraz Sony i nie było żadnych problemów. Serwer DLNA na TP-Link ma problem z niektórymi modelami Samusnga działa bez problemów z LG.
Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. Mam pytanie, czy jest gdzieś jakaś lista TV Samsung z którymi DLNA na TP-Link się "nie lubi" :) Przypomnę, że mój TV to Samsung Smart TV UE48H6400 (może nie jest na czarnej liście? ;) Widzę, że serwery NAS kolega ma w małym palcu, więc proszę o jakiś konkretny model, cichy z dobrym serwerem multimediów + ruter (n+ac) z serwerem drukarek, wiem że jest w NASie ale, czasami brak współpracy z konkretną drukarką (HP DeskJet 4200). Cena zestawu <=1000plz :) Jeżeli jesteśmy już w temacie NAS-ów, to jeszcze jedno pytanko. Jakie formaty zdjęć oprócz jpg można jeszcze przesyłać bezpośrednio na TV. Bo z tego co się orientuję większość media serwerów w routerach przesyła tylko jpg. Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź