Jaki router do lte ;)

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post tutaj, więc od razu się przywitam :wink:
Poszukuje routera do takiego oto necidła:

Kiedyś używałem tp link na radiówce jeszcze i zachwalam produkt, stąd też takie forum wybrałem.
Zaznaczę, że net to LTE, tylko prędkość mi nań skaczę między 20-50 mbps, ale to pytanie na inny wątek :wink:
Proszę o poradę;)

Masz modem na USB? Jaki?
Chcesz router z modemem?

Zależy też jakim budżetem dysponujesz? Modem LTE zapewne masz- jaki model- jako najpopularniejszy router do tych spraw mogę polecić MR3420N. Trochę lepszy z górnej półki to Archer C7 z wgranym oprogramowaniem alternatywnym Chaos Calmer. Pomiedzy nimi jest także WR1043ND.

Modem Huawei E3372
Budżet - myślałem, że do 150 zł :wink:
Widzę, że kolega CHACA idealnie się wpasował w cenę z dwoma modelami. WR1043ND - wygląda kusząco.

Pytanie od razu mam: Czy taki lepszy model jest w stanie mi łącze ustabilizować? Chodzi mi dokładnie o to, o co nie chciałem zapytać w 1 poście. Sytuacja wygląda tak, że LTE winno mieć 50 mbps, a prędkość jest mhm różna. Ostatnio 20, dziś tyle:

Teraz nie wiem, czy to moja wina i odbiornika, czy taki urok LTE :stuck_out_tongue:
PS. Wybaczcie, że tak was męczę, ale skoro już jestem to zapytam :wink:

Pokaż jakie masz parametry sygnału bo to jest najważniejsze , czy używasz anteny zewnętrznej ? Jeśli tak to jakiej ? Co do LTE żadej operator nie zagwarantuje Ci stałej prędkośći . Prędkośc zależy przedwszystkim od obciążenia nadajnika w danym momencie oraz jak wyżej pisałem paramterów sygnału przeszkód jakie sygnał musi pokonać itd.. Modem masz w wersji Hilink czy zwykła ? Do wyżej proponowanego modelu musisz wgrać alternatywny soft np . Gargoyle

Wszystko zależy od tego jak masz daleko do najbliższego BTS-a? Sprawdzisz na BTSearch. Dokładnie do WR1043ND trzeba wgrać dodatkowo oprogramowanie alternatywne Gargoyle lub OpenWRT. Żaden router nie jest w stanie ustabilizować łącza. Opisał to w skrócie kol. Wojtek.

Witam jeszcze raz :slight_smile:
Skusiłem się na WR1043ND. Dopiero co podłączony, jeszcze nawet nie ustawiałem dokładnie nic, ale za chwilę to nadrobię :wink:

Od razu musiałem napisać, że działa i że panowie, dobry model mi poleciliście.
Co do prędkości:

To pisałem do providera i mówił by się nie przejmować spadkami, jak podałem gdzie mieszkam. Zasięg mają zwiększyć w przeciągu miesiąca i będzie lepiej to wyglądać :wink:
Jeszcze raz dzięki :wink: