Jaki router do internetu kablowego 60\120 Mbit

Witam.
Obecnie posiadam internet kablowy z Vektry 60Mb/120Mb w nocy. Z sieci korzystają 3 telefony, tablet, drukarka Wi-Fi oraz telewizor w mieszkanku 80m2. Jaki Router i kartę sieciową na usb polecacie? Tak do 320 zł

Myślałem o
Asusie w standardzie AC


Tp linku Archer C2:
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2872&model=Archer+C2
+
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=3212&model=Archer+T2U
Lub
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2166&model=TL-WDR4300
+
Myślałem o:
http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2164&model=TL-WDN3200
ale ma bardzo kiepskie opinię.

Wiec znalazłem kartę sieciową sapido 5015
http://www.komputronik.pl/product/151958/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/Sapido_karta_Wi_Fi_USB_300Mbps_Dualband_AU_5015.html
Za 50 zł z przesyłką. Myślę że za ta cenę narazie starczy.
Chyba że macie jakieś inne propozycje.

Warto zainteresować się tymi stosunkowo "niezaawansowanymi" routerami w standardzie AC czy lepiej sprawdzonego WDR4300 ?
Najbardziej podoba mi się z tego zestawienia:

  1. Asus, ale jego głównym minusem jest to że nie posiada portów giga bitowych.
  2. Archer C2 - niestety nie ma żadnych testów.
  3. Tp link wdr4300. Bardzo przystępny cenowo i zdaje się idealny, lecz może warto zainwestować w nowy standard AC?
    A do tego chciałbym się dowiedzieć czy routery AC na pasmie 5Ghz nadają tylko w AC czy tez równocześnie AC oraz N?

Jeżeli chodzi o routery dual band to mogą one równocześnie nadawać w tych dwóch systemach oraz pojedynczo. Wszystko zależy od możliwości odbiorczych Twoich urządzeń. Zaletą AC jest z pewnością mały tłok w eterze. Rzadko zdarza się aby sieci nadawały w tym paśmie. Myślę iż WDR-4300 w zupełności wystarczy.

Archer C2 ale dołożył bym trochę pieniędzy na kartę bezprzewodową i kupił Archer T2U lub Archer T4U bo ta karta Sapido słabo wygląda.

Do Archera C2 tak jak opisałem wyżej dosztukowałem kartę Archer T2U. :slight_smile:
Natomiast do Tp Linka WDR4300 kartę sapido- (za 50 zł można zaryzykować, a nie widziałem żeby ktoś na nią narzekał).
Panowie macie jakieś testy Archera C2? Bo na internecie nie znalazłem niczego konkretnego na jego temat nie licząc zapewnień producenta, więc nie mogę sie do niego ustosunkować.
A co do Pasama 5 Ghz w Archerze, to się troszkę nie zrozumieliśmy, np: Jeśli router będzie nadawał na paśmie 5Ghz, to karta T2U będzie odbierała standard, 5 Ghz AC 433Mb/s, a w tym samym czasie mój tablet nexus 7 2013- też będzie odbierał pasmo 5ghz tylko że w standardzie N? (nexus nie obsługuje AC).
To Zdecydujcie jako eksperci co wg was będzie lepsze Archer C2, czy WDR 4300 pod względem technologicznym, bo dla mnie oba będą wystarczające. Jednak może Archer lepiej sprawdzi się w najbliższej przyszłości, bo urządzenia, które będą się pojawiały, zostaną wyposażone w standard AC.

Napisałem ci już post wcześniej. Jeżeli twój tablet nie jest wyposażony w kartę typu a to nie odbierze tego sygnału czyli 5GHz a jedynie 2,4GHz w standardzie n. Jeżeli myślisz przyszłościowo to bierz Archera. Ta karta odbierze sygnał AC bo jest do tego stworzona. WDR ma jeden port USB więcej.

W moim laptopie jest karta tylko N-lite 2.4 GHz. Po za tym wkurza mnie tłok na tym paśmie i stąd moje pytanie.
Czy jak ja mam router WDR 3500 czyli dual band n i kupie kartę Archer T2U albo T2UH to będzie to działać na pasmie 5 GHz tyle, że na prędkości 300 MBit/s?

Wg specyfikacji:

Wychodzi na to że ona nie wspiera N dla 5GHz jednak nizej jest opisane ze N dla 5GHz może pracować w szerokości kanału 20 i 40 MHz.
Jednak jest to karta która ma 1T1R ( 1x1 bez funkcji MIMO) i maksymalny transfer dla N będzie tylko 150Mbit/s.
Dla Twojego routera odpowiednia karta to będzie TL-WDN3200.

Dzięki wiem już jak na to patrzeć. Czyli trzeba by było kupić jakąś dual band N. Ten TL-WDN3200 nie ma za dobrych opinii.
A wiesz może jak będzie z zasięgiem, bo router z laptopem dzieli jedna ściana jakieś 5m. Jedyne sprzęty w domu jakie obsługują mi 5 GHz to TV Samsunga ale stoi w tym samym pokoju co router i telefon Galaxy S3 i na nim testowałem zasięg i fajnie było w tym samym pokoju, zaś tam gdzie komputer już nie było praktycznie zasięgu. Może to wina telefonu i jego anteny.

Kolego, zakupiłem TL-WDN3200 i działa wyśmienicie, z pełną prędkością. Połączenie jest stabilne, w bloku nie narzekam na zasięg. W opiniach piszą bzdury. W saturnie kosztowała 49,99.

Potwierdzam, także jestem posiadaczem i mieszkam w bloku. Działa bez zarzutów.

Także potwierdzam :wink: