Jaki router do internetu 250mb/s

Witam serdecznie. Chce zakupic router na allegro do internetu z kablowki 250mb/s wiem ze musi miec 1gbit wejscie mieszkanie mam 60m2 z wifi korzystam w calym mieszkaniu szczegolnie na smarfonie i na samsung smart tv. Prosze o porade. Pozdrawiam serdecznie.

Jak chcesz mieć WiFi na 250Mbit/s to tylko w technologii 802.11ac router np Archer C7 lub C5. Z drugiej strony TV nie ma ac a do komputera musiał byś dokupić.
Z tańszego dualband ac to zostaje jeszcze Archer C2.
Jeśli starczy Ci zwykłe WiFi w N to polecę WR1043NDv2.
Wymienione routery mają gigabitowy switch i na oryginalnym sofcie dają radę przenatować do 800mbit z włączonym HNAT.

A jak myslisz lepiej zainwestowac i kupic za 300zl ten archer c5 bo przede wszystkim chodzi mi zeby w komputerze gdzie bedzie bezposrednio router podlaczony uzyskac max lacza 250mb a jaka jest roznica pomiedzy tym routerem co podales a wdr4300

C5 a C7 to różnica tylko WiFi, C5 a WDR4300 to słabszy procesor ale mają one ten sam chip do switcha i natowanie powinno być też do 800mbit/s
Na WDR4300 kablowo powinien dać radę obsłużyć pełne 250mbit/s WiFi będzie wolniejsze niż przy C5, ale jak masz karty w N to i tak więcej nie osiągniesz.

Dobrze to lepiej zakupic do mojego internetu wdr4300 czy taj jak napisales WR1043NDv2 ?

Sprawdź jakie masz sprzęty w domu. Jeśli masz urządzenia które obsługują pasmo 5GHz to wybierz WDR4300. Jeśli masz tylko na 2,4GHz to bierz WR1043ND

Szczeze jak na zlosc na tym sie akurat zupelnie nie znam mam 2 telewizory samsung smart tv w komputerze karte sieciowa realtek 1gbit i 2 smarfony lg g2 i to wszystko wiec zupelnie niewiem jaki router wybrac. Masakra jak sie czlowiek nie zna.

Tak na szybko sprawdzone to telefony wspierają 5GHz. Jednak użycie łącza będzie głównie przez komputer i trochę przez TV ( smart TV bierze do 10 Mbit) Chyba że będzie oglądane wideo HD z komputera przez DLNA wtedy transfer wzrośnie.

Czyli jednak najlepiej wybrac wdr4300 ?

ma 2 pasma więc można rozłożyć obciążenie na oba pasma, jednak jak pisałem, telefony nie będą obciążać łącza.
Ja bym brał 1043nd

Ok no to biore WR1043NDv2 bardzo Ci dziekuje za pomoc w dokonaniu wyboru routera. Jak go juz bede mial to napisze wrazenia jak sie sprawuje. Pozdrawiam serdecznie

Wlasnie podlaczylem router WR1043ND v2.1 internet w kompie 250mb/s po wifi na komorce okolo 50mb/s. Najwazniejsze ze na komputerze jest 250mb. Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Proszę zamknij wątek jeżeli temat rozwiązany. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.