Jaki modem WI-FI?

Dobrze czyli ustalmy już finalnie WR841N podłączony skrętką komputerową do komputera jako urządzenie które będzie udostępniać sygnał wi-fi z komputera?

Plus konfiguracja udostępnienia aktywnego połączenia internetowego z katy bezprzewodowej. Oczywiście komputer musi działać aby udostępniać połączenie internetowe dla routera.

Witam, chciałbym zaktualizować temat, trochę poczytałem, trochę nasłuchałem się opinii i chcę się raz jeszcze zapytać, otóż odbieram sygnał wi-fi w domu jednorodzinnym poprzez kartę sieciową bezprzewodową wn822n wszystko hula cacy, i chciałbym ten sygnał rozprowadzić po domu tak aby można było korzystać z innych urządzeń jak np smartfon, lub połączyć się online na Playstation 3, proszę o poradę które urządzenia będą spełniały taką funkcję?
dziękuję za wyrozumiałość i porady.

Moja propozycja to odbiornik WR743NDv2 lub WR843ND a jako nadajnik - punkt dostępowy WR740N

A jak to miałoby być połączone już u mnie w domu? czy tak karta sieciowa którą mam podłączoną do kompa była by wtedy niepotrzebna czy właśnie jest niezbędna?

Możesz ją używać dalej montując antenkę wewnętrzną. Będziesz miał dostęp bezprzewodowy w mieszkaniu z WR740N.

Zależy mi na jak najbardziej minimalistycznej ilości użądzeń,nie ma możliwości aby odbierać i udostępniać sygnał wi-fi z jednego urządzenia?

Jest takie urządzenie z dwoma radiami w jednej obudowie i nazywa się Airlive G.DUO.

Lub też taki układ aby odbierać na antenkach wewnętrznych bez konieczności montażu zewnętrznej?

Nie polecam takiego rozwiązania w twoim wypadku bo po coś ta antena zewnętrzna jest zainstalowana i podłączona do komputera przez kartę sieciową.

Tym bardziej przy odległości 200m jak pisałeś antenami wewnętrznymi nic nie wskórasz. Admin podał Ci już na tacy gotowe rozwiązanie i tego się trzymaj. Post #16.

Przepraszam, antena która wysyła sygnał wi-fi jest ode mnie oddalona ok 100 m., troche przesadziłem z tymi 200 m, ta karta którą mam podpiętą do komputera ma swoje wewnętrzne antenki i sprawuje się bardzo dobrze, więc dlatego pytam się czy aby jest potrzebna zewnętrzna antena do odbioru tego sygnału?

Przy 200m napewno jest potrzebna. Przy 100m trudno powiedzieć w ciemno bez pomiarów i posiadanej wiedzy wizualnej. Bierz pod uwagę że nie widzimy twojej lokalizacji.

Pokaż pomiary tego sygnału w programie inSSIDer. Jeżeli ta antenka radzi sobie w miarę dobrze a Ty chcesz pobierać i dalej rozsyłać sygnał przez wifi i chcesz zminimalizować ilość urządzeń użytych do budowy sieci to jedynie AirLive Duo.

Ok postaram się wysłać te pomiary popołudniu, po pracy. Aby naświetlić w prosty sposób jakich efektów oczekuję to chciałbym taki router aby działał jak karta sieciowa wn822n która mi sciąga internet bezprzewodowo bardzo dobrze, następnie można było udostępniać neta po całym domu czy to ze skrętki czy też jako wi-fi.

Jeżeli chcesz dobrych efektów to tak jak koledzy pisali. Airlive G.DUO albo dwa urządzenia.

Taki układ jak z tego linka byłby dla mnie optymalny chyba.

Widzę, że nie możesz się zdecydować w jaki sposób ma być zbudowana Twoja sieć. Post #16 wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości. Na chwilę obecną zamykam wątek. Jak już zapadnie konkretna decyzja z Twojej strony proszę o wiadomość na PW w celu dalszej kontynuacji tematu.

Podłączyłem już do anteny panelowej i skonfigurowałem router wr743nd, działa jako AP klient odbiera i wysyła wi-fi, lecz nie jestem pewien do którego portu podłączyć router wr740n jako nadajnik i jak go skonfigurować w ustawieniach jako PPPoE czy jako dynamiczne IP?
Wklejam też screen z pomiaru sygnału za pomocą karty sieciowej wi-fi do nadajnika.

Siła sygnału ma dużo do życzenia. Maksymalna wartość do poprawnej pracy wynosi -70dB. U Ciebie jest przekroczona. WR-743ND nie może jednocześnie odbierać i nadawać sygnału wifi. WR-740N podłacz do portu WAN i ustaw na Dynamic IP. Pierwszy router musi mieć właczony serwer DHCP.