Jaki modem (2 razy (wifi-2.4GHz bgn) plus 3g LTE

Witam potrzebuje router który by posiadał 2 osobne moduły wifi 2.4 GHz oraz możliwość podłączenia modemu 3G LTE (sam modem Huawei E3372 HILINK 150Mbps jest w technologi LTE ale max transfer z sim to 4Mb/s. Jeżeli router akurat tego modelu nie wspiera jest możliwość zmiany.) Łączę się do 2 sąsiadów do sieci wifi (sieć szyfrowana WPa2 obie około -50dBm) i od każdego z nich mogę dostać 4Mb/s. Plus posiadam mobilny internet też 4Mb/s. Chciałbym wykorzystać funkcję load balancer do połączenia WIFI + WIFI + 3G. Jaki modem albo jakie rozwiązanie możecie mi polecić? Czy oprogramowanie open wrt będzie dobrym rozwiązaniem?
Czekam na odp.
pozdrawiam
B891

Tplink w swojej ofercie nie posiada routera z dwoma osobnymi radiami na pasmo 2.4GHz

Jest możliwość podpięcia 2 urządzeń pod USB kartę wifi i 3g modem? Jeśli nie jakie rozwiązanie polecasz ? Jest jakiś inny router który posiada 2 x wifi i może pracować na wrt ?

pod każde urządzenie które jest hostem USB jest możliwość podpięcia huba USB oraz wielu urządzeń USB
powstaje pytanie tylko czy to urządzenie jest w stanie obsłużyć te urządzenia USB?
(jak zawsze do tego są potrzebne sterowniki, ale skoro nawet udało się zrobić obsługę "mydelniczki" Sagem Fast 800 pod openwrt to moja wiara w możliwości otwartego softu robi się prawie bezgraniczna)
nigdy nie próbowałem uzyskać konfiguracji podobnej do tej, której pragniesz i podziwiam ambicje
jakkolwiek do tego zadania szukałbym sprzętu

  • ze sporą ilością flash na pokładzie
  • w pełni obsługiwanego przez openwrt
  • z konfigurowalnym switchem
  • z portem lub portami USB
    na moje oko sensownymi propozycjami routerów do tego celu mogą być TL-WDR3600 lub TL-WDR4300
    mimo tego, że są dwu-radiowe, to nie w takim sensie jak byś chciał,
    ale skoro ma być budżetowo, to możesz użyć dodatkowo np. TL-WR740 jako AP-klient(y), które zastąpią drugie a nawet trzecie radio na 2,4GHz (i ewentualnie przekonfigurować switcha by mieć 2 WANy kablowe) albo wręcz użyć jakieś najtańsze chińczyki (chociaż ja jednak wolę poszukać używek na znanym portalu aukcyjnym niż szukać w ChRL
    chociaż coś takiego ? w charakterze AP-klienta?
    https://wiki.openwrt.org/toh/unbranded/a5-v11
    )
    inna koncepcja to tandem TL-WR710 + TL-WR740 (ale pomysł jest nieco "śliski" - 710 ma tylko 2 porty ethernet, więc jeden jako WAN drugi jako LAN)
    PS nawet multiwan z 3 łącz po 4Mbps nie zrobi łącza 12Mbps
    pojedynczy transfer zawsze będzie limitowany szybkością łącza po którym się on odbywa (choć dzięki temu możesz teoretycznie mieć 3 równoczesne transfery po 4Mbps)

Szopen dziękuję za wyczerpującą odp.
Po przeanalizowaniu problemu zdecydowałem się zamówić TL-WDR3600. Znalazłem także w bardzo dobrej cenie (w cenie karty wifi) TL-WR740N. Całość powinna być w poniedziałek.

Pozdrawiam
B891