Jak zminimalizować ping w grze?

Witam.
Mam router TL-WR841N. Z racji że mam bardzo słabe łącze (3Mb) to każde wejście na internet powoduje skok pingu w grze (League of Legends)
Wgrałem Gargoyle i stworzyłem nową klase z opcja "minimalizuj RTT"
i ustawiłem ją jako domyślną .
Jest o wiele lepiej bo ping skacze tylko do 300 ale wciąż nie jest to zadowalające do grania. Domyślam się że dzieje się tak ponieważ wszystkie pakiety są wysyłane tak aby miały jak najmniejsze opóźnienie co spowalnia pakiety z gry.
Mam tutaj porty wykorzystywane przez moją grę
5000 - 5500 UDP - League of Legends Game Client
8393 - 8400 TCP - Patcher and Maestro
2099 TCP - PVP.Net
5223 TCP - PVP.Net
5222 TCP - PVP.Net
80 TCP - HTTP Connections
443 TCP - HTTPS Connections
8088 Spectator Mode
Ale za nic nie wiem gdzie je wpisać/ustawić.
Mógłby ktoś pomóc ?

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Próbowałeś w najprostszy sposób obniżyć priorytety (slow) dla HTTP Video i Audio dla danych adresów IP w sieci (QoS up i QoS down)

Najłatwiej będzie jak ustawisz wysoki priorytet dla swojego komputera.
W QoS Wysyłanie:
Najpierw musisz pozbyć się wpisu FAST z innych usług ( HTTP i HTTPS) porty 80 i 443 edytujesz te wpisy i wybierasz tam normal.
wybierasz domyślną klasę usług i tam ma być "Slow"
Niżej dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "Adres IP źródłowy" i wpisz tam IP komputera na którym grasz.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
Niżej w polu "Całkowite pasmo wysyłana:" musisz podać swój upload łącza w kilobitach na sekundę ( 1Mbit/s=1024kb/s) ( sprawdź na jakimś speedteście) i wpisz około 90% z wyniku.
i Zapisz zmiany.
QoS Pobieranie:
Musisz pozbyć się wpisu FAST z innych usług ( HTTP i HTTPS) porty 80 i 443 edytujesz te wpisy i wybierasz tam normal.
wybierasz domyślną klasę usług i tam ma być "Slow"
Niżej dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "Adres IP docelowy" i wpisz tam IP komputera na którym grasz.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
Niżej w polu "Całkowite pasmo pobierania:" musisz podać swój download łącza w kilobitach na sekundę i wpisz tyle ile wyszło.
i Kliknij "Zapisz zmiany"

To moze i ja sie podepne pod temat.
Moze ktos mnie poinstruowac jak ustawic w Gargoyle aby w momencie wlaczenia gry (Counter-Strike 1.6 Steam) moj komputer wykorzystywal ok 95% lacza (download-upload), a pozostale 5% dla innych urzadzen w siec.
Posiadam router TL-WR740N v4 z Gargoyle 1.5.11.5 (r38863)

Jakie masz łącze? Może lepiej wtedy wyjąć wtyczkę od innych komputerów?

Nie mogę odłączyć innych.
Prędkość ściągania 2,5 mb, wysyłania 0,5 mb
Genialnie nie pingow dużych, ale chciałbym ograniczyć dostęp w momencie mojej gry.

Jak ograniczysz łącze z 2,5/0,5 na 5% to im zostanie 0,13/0,025. internet będzie działał jak na modemie telefonicznym.
Nie masz czym szaleć.
Jeśli chcesz to musisz się dowiedzieć na jakich portach/IP działa gra, czy to są stale porty lub IP.
Łatwiej jest wybrać jeden komputer który ma wyższy priorytet nad drugim. Z pingami będzie trudno.

Test łacza.
Chce uzyskac taki efekt, jak ja gram to inne komputery nie zaklucaja mi gry, czyli po wlaczeniu sciagania (glownie torrenty) na innym kompie mi nie wzrasta ping, bo ja mam wiekszosc lacza przydzielone dla siebie.
Da sie cos takie zrobic?
Moja gra wykorzystuje takie porty:
Steam Client
UDP 27000 to 27015 inclusive (Game client traffic)
UDP 27015 to 27030 inclusive (Typically Matchmaking and HLTV)
TCP 27014 to 27050 inclusive (Steam downloads)
UDP 4380

@addone
W QoS Wysyłanie:
Najpierw musisz pozbyć się wpisu FAST z innych usług ( HTTP i HTTPS) porty 80 i 443 edytujesz te wpisy i wybierasz tam normal.
wybierasz domyślną klasę usług i tam ma być "Slow"
Niżej dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "port docelowy" i wpisz tam 27000-27050.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
jeszcze raz dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "port docelowy" i wpisz tam 4380.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
Niżej w polu "Całkowite pasmo wysyłana:" musisz podać swój upload łącza w kilobitach na sekundę. Wpisz 450
i Zapisz zmiany.
QoS Pobieranie:
Musisz pozbyć się wpisu FAST z innych usług ( HTTP i HTTPS) porty 80 i 443 edytujesz te wpisy i wybierasz tam normal.
wybierasz domyślną klasę usług i tam ma być "Slow"
Niżej dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "port docelowy" i wpisz tam 27000-27050.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
jeszcze raz dodajesz nową regułę:
zaznaczasz "port docelowy" i wpisz tam 4380.
Wybierasz " Ustaw klasę usług na: Fast" i kliknij "dodaj regułę".
Niżej w polu "Całkowite pasmo pobierania:" musisz podać swój download łącza w kilobitach na sekundę. Wpisz 20000.
i Kliknij "Zapisz zmiany"

Zrobilem tak jak napisales.
Jak przetestowac to czy dziala ?

Przetestować możesz przez uruchomienie gry na jednym komputerze a na drugim włączyć youtube lub wejść na stronę konfiguracyjna TP-Linka i sprawdzić w zakładce QOS jakie jest użycie łącza na fast przy wysyłaniu i pobieraniu

Tak to wyglada.

Pytanie jak wygląda w praktyce?

W momencie robienia screena u mnie na kompie byla wlaczona gra, a na innym kompie YouTube z filmem 1080p
Zielone pole w pobieraniu sie zmienia, a przy wysylaniu nie ma w ogole.

Wszystko rozumiem ale czy zmiana w konfiguracji QoS wpłynęła pozytywnie na poprawę jakości używania gry.

W momencie ogladania tego filmu na drugim kompie, w ogole nie odczulem wzrostu pingu, tak jak zawsze 20-30ms
Mam sie martwic ze nie ma nic przy wysylaniu ?

Sprawdź czy wszystkie usługi działają poprawie.

Przepraszam, ale co masz na mysli poprzez sprawdzenie czy uslugi dzialaja poprawnie?
Glownie mi wlasnie zalezy na ograniczeniu wysylania, bo to wlasnie wysylanie tworzy najwieksze lagi.

Możesz jeszcze spróbować wyłączyć drugi komputer i sprawdzać czy wysyła pobiera na fast podczas grania. Gry nie zużywają dużego transferu jednak wymagają dobrego pingu.

To czy wszystkie aplikacje, programy, przeglądarki korzystające z internetu działają poprawnie na wszystkich komputerach w sieci (podłączonych do twojego routera).