Jak ustawić właściwa datę w routerze WR1043N?

Wgrałem najnowsze firmware i zauwazylem, że w opcji - czas - pokazuje mi rok bodajże 2001 i calkiem inną godzinę. Nie ma też opcji ustawienia czasu na właściwy, strefa czasowa jest ustawiona poprawnie....
Potrzebuję mieć na routerze poprawny czas - co trzeba zrobić, żeby pokazywał właściwie?

Możesz to zmienić "wchodząc na" router - System Tools - Time

To byłoby za proste;)
Wchodzę w "system" - "czas" - i tam mogę sobie ustawić strefę czasową. Mam ustawioną UTC+01 (Włochy, Polska), serwery czasu -""bez określenia" - i pomimo tych ustawień mam datę 2001.01.01 01:02 CET

Ustawiasz GMT+01 Berlin, Stockholm, Rome. Dalej data w/g opisu MM/DD/YY. Dajesz Save na końcu.

Data nie ustawia Ci się sama przez to że nie ma dostępu do internetu lub konfiguracja serwer NTP jest nieprawidłowa. Datę możesz ustawić ręcznie wpisując polecenie w terminalu:
date -s [TIME]
za [TIME] wpisujesz odpowiednie dane w takich składniach:
hh:mm[:ss]
[YYYY.]MM.DD-hh:mm[:ss]
YYYY-MM-DD hh:mm[:ss]
[[[[[YY]YY]MM]DD]hh]mm[.ss]

witam
odgrzeje troche watek, wszystko ok ustawiam godzine i date :stuck_out_tongue: daje save :stuck_out_tongue_winking_eye: restartuje tplinka i co nie ma daty i godziny :slight_smile: i co teraz?
pamiec uwalona czy soft? moze ktos u siebie zweryfikowac?
pozdrawiam

routery nie maja RTC ( zegar czasu rzeczywistego) tak data i godzina jest pobierana z internetu. Jeśli router nie jest podłączony do internetu podczas uruchamiania to data nie będzie aktualizowana. Ważne aby podać dobry serwer czasu (Server NTP).

oo no chyba ze tak, a juz myslalem ze coś z moim sprzętem nie tak wydawało mi się że godzina/data zostają :slight_smile:
dzięki pozdrawiam!

Możesz wskazać jakiś z adresami IP ? 8)

http://navi.pl/katalog/56/9/ostatnia_doba.html
vega.cbk.poznan.pl
150.254.183.15
ntp.certum.pl
213.222.193.35
ntp-nasa.arc.nasa.gov
198.123.30.132
clock.isc.org
204.152.184.72
Z każdego adresu www można wyciągnąć ip np. poleceniem ping.

Dziękować :wink: