Jak ustawić stały adres ip na serwerze dhcp w switchu T2600G-28TS

Na samym początku chciałem się przywitać z użytkowaniami tego forum.
A co do mojego problemu, nie wiem jak przypisać stały adres ip w owym switchu po adresie MAC.
Chciałbym również żeby lista urządzeń z przypisanym stałym adresem ip wyświetlała mi się jak nazwa urządzenia z moją nazwą a nie jako sam adres MAC.
Znalazłem już poradnik Link ale w owym switchu nie istnieje coś takiego jak "Adress Reservation"
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do emulatora switcha

Jak wszystko zawiedzie, zajrzyj do instrukcji obsługi, strona 7, rozdział "Configure the Switch's IP Address and Default Gateway". To jeżeli chcesz przypisać stały IP switcha. Domyślnie 192.168.0.1 na VLAN1.

Jeżeli chcesz jednak przypisywać adresy IP i nazwy urządzeniom w sieci podpiętym do switcha, to źle szukasz - tym zajmuje się serwer w sieci przecież serwer DHCP, a ta usługa nie znajduje się zwykle w switchach (nawet zarządzalnych) tylko w routerach lub urządzeniach, które tę funkcję pełnią. Jeżeli to samo urządzenie pełni rolę serwera DNS (lub NetBIOS/SMB) to przy okazji można przypisać skutecznie nazwy poszczególnym urządzeniom. Ale jak je będzie pokazywał switch to już nie wiem, to jest dość złożona maszyna i masz do tego 1124 strony instrukcji :slight_smile:
...
Na szybko widzę, że tutaj jest też DHCP server, dokumentacja część 20, rozdział 2 "DHCP Server Configuration", strona 541. Masz co czytać. Z pewnością do każdego VLANa można osobno te adresy ustawiać.

możesz podrzucić link do instrukcji

Ej, no bez przesady:
Pierwszy link w google po wpisaniu modelu T2600G-28TS:
https://www.tp-link.com/pl/download/T2600G-28TS.html
Przycisk Instrukcje.

To są tylko skróty a wcześniej napisałeś

Więc jak możesz udostępnić całą "dokumentacje" to proszę o link

Masz wrzucone jako plik: 1910012455_T2600G_UG.pdf (36,3 MB)

Dziękuje