Jak ustawić 1000mbps lan na archer c64?

Witam. Posiadam archer c64 i za nic nie mogę ustawić 1000mbps po lanie do pc. Ethernet Status na lan 4 pod który wpięty bezpośrednio jest pc pokazuje 100Mbps
Full Duplex. Karta sieciowa w pc ustawiona na sztywno 1000mbps. Pomoże ktoś jak to zmienić?

Archer C64 ma wszystkie porty gigabitowe, więc głównym podejrzanym jest kabel, którym łączysz urządzenia

  1. ma to być kabel dedykowany do połączenia 1Gbps (parametry sygnałowe kabla muszą być spełnione, jeśli ma długość przekraczającą kilkadziesiąt cm - partyzantka polegająca na stosowaniu kabla nie spełniającego parametrów jest dopuszczalna tylko dla połączenia bezpośredniego, ponadto dawniejsze konstrukcje krosówek 100Mbps w "wytanionych wersjach" miewały użyte zaledwie 2 pary przewodów=4żyły zamiast 4par=8 żył, taki przewód nawet jeśli jest ultrakrótki nie zadziała nigdy jako 1Gbps)

  2. musi to być oczywiście kabel w pełni sprawny (w transmisji 1Gbps bierze udział każda żyła, więc nawet uszkodzenie jednej powoduje spadek prędkości do 100Mbps lub całkowitą utratę transmisji - zależy która żyła jest uszkodzona)

  3. jeśli połączenie składa się z kilku odcinków, to oba punkty powyżej dotyczą każdego odcinka, gniazd, krosownic itd. a łączna długość przewodów między punktami aktywnymi nie może przekraczać 100m (w przypadku kiepskiej jakości przewodów, bądź zastosowania skrętki zbyt niskiej kategorii ta osiągalna długość spada znacznie)

PS masz 4 porty LAN, więc przełóż wtyczkę też do innego - możliwe jest przecież uszkodzenie samego gniazda (lub zabrudzenie, które można usunąć) lub uszkodzenie portu