Jak ujednolicić 2 SSID-y w domu?

Mam 2 urządzenia ; router główny to TPLINK 3631 a AP-ek to airlive GDUO który domyślnie rozgłasza swój SSID jako "airlive2" . Oba urządzenia współpracują w trybie CLIENT+AP .
I wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że w domu są widoczne 2 sieci ; "tplink" i "airlive2" .
Wiem że mogę ręcznie zmienić nazwę SSID accespointa na taką samą jaką ma router główny .
Ale mi chodzi o to czy można to zrobić w jakiś automatyczny sposób tzn ; czy w ustawieniach takiego ap-eka jak g duo można gdzieś znaleźć opcję ; "nie rozgłaszaj dotychczasowego SSID-a , a tylko powielaj nazwę sieci routera nadrzędnego ! Albo czy w ustawieniach routera głównego można znajść opcję ;
wyszukaj accespointa który będzie twoim "sługą" i uświadom takiemu gamoniowi że ma na mój rozkaz zaprzestać rozgłaszania własnej nazwy a tylko rozsiewać dalej SSID swego "pana" czyli głównego routera w domu . Wiem że mogę ręcznie zmienić SSID rozgłaszany przez AP-eka , ale mi chodzi o to by to urządzenie samo to zrozumiało , że ma swoją nazwę ukryć .
Czy można tak zrobić ?
Dzięki za wszelkie porady .

Taką funkcję mają repeatery które domyślnie nadają taką samą nazwę jaką nadaje główny AP.
Jaki jest problem wpisania takiej samej nazwy SSID jaka jest w głównym AP? oczywiście hasło i szyfrowanie też musi być takie samo.

Heinz - a czy kanał WIFI powinien w takim układzie taki sam czy inny ?

Jeśli masz dwu-radiowy sprzęt to ustaw inny. dzisiejsze repeatery są jedno-radiowe i nie można tam ustawić innego kanału.
Najlepiej ustaw inny kanał oddalony o 5 kanałów od kanału AP.

Dzięki Heinz za wszelkie porady.
Tak trochę poza tematem pozwolę sobie zapytać ;
W jakich sytuacjach powinno się korzystać w ustawieniach apeka z trybu AP+AP ?

Nie miałem nigdy do czynienia z tym airlive, ale pewnie można nadać 2 osobne sieci z różnymi ssid i hasłami.

No więc tak ze zwykłej ciekawości włączyłem w tym apeku airlive tryb dualAP i wtedy w jego ustawieniach widać tak ;
antena 1 ; ssid - TPLINK3631- czyli taki sam jak głównego routera .
antena2 - ssid - AIRLIVE2 czyli domyśna nazwa .
Tylko że w takim ustawieniu połączenie jest tylko "limited" , co by trzeba w tym ustawić aby to normalnie łączyło z netem :-\

"limited" chyba chodzi o ograniczone połączenie. Router nadaje dwa sygnały ale nie odbiera żadnego "internetu".

A nie ma opcji BRIDGE w 2 AP?
Wtedy 2AP Jest Extenderem i rozgłasza to samo IP na tym samy kanale i z tym samym szyfrowaniem. Zapewnia to roaming w sieci. Teoretycznie przynajmniej.
Ja tak u siebie mam to skonfigurowane.

W tym apeku są takie możliwości ;
WISP+AP
AP+AP
CLIENT+AP
GATEWAY+AP
WDS+AP
Patrzyłem co tam w tych opcjach stoi ale właśnie nie mogę dojść w którym z tych trybów co by można gdzieś zaznaczyć nie zmieniając ręcznie nazwy SSID-u by to urządzenie samo zrozumiało czego od niego chcę .
Zmieniłem ręcznie nazwę SSID-u tego apeka na identyczną jak ma router główny i efekt jest taki że inssider pokazuje 2 sieci o prawie identycznej nazwie , różniące się tylko dodatkowo "+WPS'' w nazwie i działające ; jedna na kanale 9 a druga na 3-cim . Ale ten układ nie chce zadziałać , tzn ; klienci apeka airlive - nie łączą się z netem .
Będę chyba musiał powrócić do dotychczasowej niefajnej metody ,że każde z tych 2 urządzeń ; router tvlink i apek gduo rozgłasza swój własny SSID :-[

Trzeba skonfigurować tryb WDS + AP.

Próbowałem już tego trybu ; po wejściu do SITE SURVEY w wybraniu tplinka jako routera z którym ma się połączyć przy polu z nazwą routera "tplink" nie ma pustej kropki by to zaznaczyć >:( :frowning:
Skonfigurowałem oba urządzenia z powrotem w trybie CLIENT+AP i współpracują prawidłowo .
Zastanawia mnie tylko ten szczegół ; dlaczego na liście DHCP CLIENT LIST w routerze głównym czyli tplinku
nie ma urządzenia firmy airlive ???