Jak udostępnic porty dla TL-WA5210G jako AP po lanie

Tym razem próbuje przepuścić porty z Anteny TP linka na świat czy on w ogóle ma taką możliwość, czy nie przytrzymuje on wcale TCP i UDP?
Proszę o pomoc.

Poprosił bym o dokładniejszy opis twojego problemu, o jakich portach i usługach myślisz? W jakiej konfiguracji działa TP-link?

Do jakiego routera masz podłączoną antenę?

Antena podłączona jest do D-Link DIR 635 a ten router jest podłączony do Netia Spot.

Muszę udostępnić obraz z kamer ip tak aby obraz był dostępny również poza siecą lokalną.

Jeśli antena jest jako AP to porty przekierowujesz na routerze.
Jak możesz to ustaw w Netiaspot DMZ na IP Dlinka a w dlinku przekieruj wymagane porty na IP kamer.

Zrobiłem tak jak napisałeś i nadal nie mogę z zewnętrznej sieci zalogować się do kamerki. W sieci wewnętrznej wszystko działa.

Pokaż jakieś obrazki z konfiguracji oraz statusy urządzeń.

Hej
Przesyłam sc odpowiednio od strony netu 1. netia spot 2.d-link 3. tp-link 4.rtx
Naprawdę ręce mi opadają, nie mam pojęcia gdzie robię błąd.

D-link działa bez portu WAN/INTERNET jako AP? Wtedy DMZ na adres IP kamery.

ok ale do anteny podłączone są 3 kamerki po wi fi i właśnie z nimi jest ten problem że nie mogę ich przekierować na zewnątrz.
Poradź mi co robię źle?

Wtedy musisz ustawić różne porty web-owe dla każdej kamery i przekierować je na głównym routerze osobno dla każdego adresu IP kamery (wtedy bez DMZ).

Tak właśnie uczyniłem na routerze Dlink do którego za pośrednictwem anteny tp-link są podłączone kamerki, w sieci LAN wszystko funkcjonuje ale jak chcę połączyć się z sieci internet poprzez główny adres IP od netia spot z odpowiednim nr portu kamerki to żadna nie jest widziana.

Z tego co wiedze po adresacji d-link nie działa jako router w twojej sieci tylko jako punkt dostępowy. Port Internet jest pusty?

Porty przekieruj na NetiaSpot bo ten dlink tam służy tylko jako AP ( ma pominięty WAN)
W NetiaSpot wyłącz tez DMZ

Walczę z routerem netii ich interfejs jest jakąś masakrą - jak dla mnie, udało mi się jedne parametry przekierować ale i tak nie działa może coś nie jest tak zrobione w tym netia spocie dziwnym. Przesyłam zakładkę z przekierowań, pozycja pierwsza to jedno przekierowanie portu kamerki.

Oczywiście DMZ w netia spot wyłączony, Netia spot "krzyczał" że jest konflikt z IP udostępnionymi portami.

Niewiem czy się tak da ale postaraj się "otwierać" inne porty zewnętrzne na lokalne 80.
Czyli zewnętrzny port 1000 przekierować na lokalne IP na port 80, potem 1001 na następne lokalne IP port 80 itd.
sprawdź najpierw czy to jedno przekierowanie działa.

Zrobiłem coś takiego ale i tak lipa. Jutro powalczę jeszcze i dam znać. Na razie wielkie dzięki.

Witam Ponownie
dzisiaj znów walczę z przekierowaniami portów Kamer do netu i nadal nie mogę się ogarnąć, Czy przekierowanie jest aż tak upierdliwe czy moje kable są jakieś inne, Bardzo proszę o pomoc w tym temacie. Wiem że nie do końca jest to problem związany z TP-LINK ale na tym forum są zawarte najbardziej logiczne i mądre odpowiedzi na wiele problemów.