Jak stworzyć podsieć z użyciem routera TP-Link TL-WA5210G w ramach już istniejącej sieci domowej?

Witam,

mój ISP to Netia (stały adres IP). Podstawowy router w sieci domowej to Edimax AR-7286WnA. Drugi router, który posiadam to TP-Link TL-WA5210G. Chciałbym skonfigurować sieć w taki sposób, aby uzyskać 2 podsieci:

  1. Sieć domową z użyciem routera Edimax,
  2. Sieć na zewnątrz z użyciem routera TP-Link.

Moje założenia są następujące:

  • Router Edimax stoi w domu i to do niego jest podłączony Internet.
  • Router TP-Link wisi na zewnątrz budynku.
  • Do Edimaxa podpinam TP-Linka poprzez złącze PoE.

Efekt jaki chcę uzyskać to sieć główna LAN z dostępem przez Wi-Fi (Edimax, w domu) oraz druga (osobna) sieć z dostępem przez Wi-Fi (TP-Link, na zewnątrz).

Chciałbym uniemożliwić dostęp do Edimaxa dla użytkowników podłączonych do TP-Linka, dlatego zależy mi na utworzeniu osobnej sieci dla TP-Linka.

W jaki sposób ustawić TP-Linka? Jaki wybrać tryb pracy, aby osiągnąć taki efekt?

Dziękuję za wszelkie wskazówki,
Pozdrawiam.

Witam,

Edimax ma domyślne IP typu 192.168.2.1
TP-Link może również pracować na domyślnych ustawieniach więc wystarczy w nim przełączyć Operation modem na "AP Router" i podłączyć go do jednego z portów LAN w edimax.
Wada takiego połączenia to możliwy dostęp do urządzeń w sieci edimax przez urzadzenia podłączone do TP-Link mimo że urządzenia będą w innych sieciach.