Jak skonfigurować urządzenie TP-LINK WA850RE (Range Extender)?

Cześć!
Mam problem z urządzeniem typu "Range Extender". Korzystam z routera DrayTek Vigor 2710n, który tworzy moją sieci Wi-Fi. Jego zasięg jest dla mnie nie wystarczający, więc korzystam z trzech urządzeń typu "Range Extender" od TP-LINK.
Standardowo każdy "Range Extender" ma IP: 192.168.0.254 , tak więc tylko jeden może korzystać z tego adresu.
Konfigurując kolejny automatycznie wiadomo, że te urządzenia będą się wykluczać (już to przerabiałem).
Odnalazłem poradnik z oficjalnej strony TP-LINK jak ustawić w urządzeniu "STATIC IP", tak więc przydzieliłem kolejnemu Range Extenderowi inne IP.
Wybrałem IP, które znajduje się w zakresie DHCP routera DrayTek, jest to np. IP: 192.168.1.40, ustawiłem te samą maskę podsieci, a w bramie domyślnej wpisałem IP routera.
Po tej konfiguracji, Range Extender i router widzą się, zarówno z poziomu Range Extendera można wejść w konfigurację routera jak i odwrotnie.
Natomiast nie ma dostępu do internetu z TP-LINK'a.

Jak rozwiązać ten problem? Proszę o wskazówki.

Jakie są objawy? Jaką adresację dostajesz po podłączeniu się z siecią TP-Linka?

Wczoraj zostawiłem na trochę włączony repeater, połączyłem się z siecią o rozszerzeniu ..._EXT bo taką stworzył TP-LINK.
To co zaobserwowałem, to że internet wskoczył, ale ograniczył on bardzo sieć rozsyłaną przez router. To znaczy: przez repeater osiągałem 5mb/s, przez router tylko 1mb/s, ping też wzrósł na routerze z 25-28ms do ponad 50. Po wyłączeniu z prądu repeatera, sieć rozysłana przez router wracała do 11-15mb/s.
Zagadką jest to że na screenie załączonym powyżej, po ustawieniu STATIC IP, w ustawieniach repeatera w zakładce STATUS, wcale nie wyświetla się że nawiązano połączenie z internetem.
Łączac się z siecią o rozszerzeniu .._EXT nadal mam to samo IP co z główną siecią. Gdyż DHCP na repeatrze jest wyłączone i korzysta on z tych nadanych przez router.

Jak wygląda zaszumienie sieci w twojej okolicy? Zwolnienie sieci zawsze będzie widoczne przy zastosowaniu repeatera no może nie tak drastyczne jak w tym wypadku ale dużo zależy od warunków panujących w eterze. Zrób jakieś pomiary inSSIDer-em.