Jak skonfigurować funkcję Load Balance w celu agregacji kilku połączeń WAN?

Poradnik przeznaczony dla routerów dwu WAN-owych: TL-ER5120, TL-ER6020, TL-ER604W, TL-ER6120, TL-R470T+, TL-R480T+
Zakładamy że posiadamy w jednej lokalizacji dwa łącza internetowe i chcemy jest wykorzystać wspólnie (sumowanie łącza) w celu poprawienia prędkości łącza.
Przykładowa instalacja:
W naszym poradniku mamy do dyspozycji router TP-Link ER6020 - adres IP 10.0.0.1

Łącze internetowe ADSL podłączone do WAN1 - prędkość łącza 17/1Mbps (download 2176KB/s; upload 128KB/s)- adres IP 192.168.1.1

Łącze internetowe LTE podłączone do WAN2 - prędkość łącza 20/5Mbps (download 2560KB/s; upload 640KB/s)- adres IP 192.168.0.1

Wygląd sieć po podłączeniu:

Konfiguracja ER6020:
KROK1:
Konfigurację routera zaczynamy oczywiście od zalogowania się na router, zmianie adres IP i konfiguracji portu WAN.
Domyślny adres IP routera to 192.168.1.1, gdzie login i hasło to admin/admin

KROK 2:
Zmieniamy adres IP na 10.0.0.1 - Network->LAN, na który od tej pory będziemy się logować na router

KROK 3:
Przechodzimy do konfiguracji portów WAN, w naszym przypadku będzie to konfiguracja domyślna dla obydwóch interfejsów czyli Dynamic IP
WAN1

WAN2

Adresację a co za tym idzie poprawne działanie łączy internetowych możemy sprawdzić w zakładce STATUS routera

KROK 4:
Przechodzimy do konfiguracji funkcji agregacji łącza czyli Advanced->Load Balance->Configuration gdzie zaznaczamy funkcję Enable Bandwidth Based Balance Routing oraz interfejsy WAN1 i WAN2 które będą brały udział w tej usłudze

To właściwie wszystko co musimy ustawić w konfiguracji TP-link ER6020
KROK 5:
Sprawdzenie poprawnego działania funkcji będzie opierało się na pobraniu dużego pliku z szybkiego serwera.
Łącze w tej konfiguracji osiąga prędkość pobierania około 3,7MB/s

Witam.
Ok, mam ustawione oba wany aktywne,
w link backup reguła wyłączona: WAN1 WAN2 Backup when any primary WAN fails -- [Disabled]
mam komunikację na wan1 na wan2 brak.
Wan2 pinguje ale nie przechodzą pakiety do lana (również przekierowane usługi).
Mam aktywne Enable Load Balancing.
jak to obejść.
FW 2.0.2 Build 20180702 Rel.59031

Zna ktoś odpowiedź dlaczego upload się sumuje a download nie ??? Dwa łącza z Vectry - każde po 150/15 MBit.

Według mnie jednostrumieniowe pobieranie i wysyłanie w ramach jednej sesji TCP zawsze idzie przez tylko jedno łącze na raz. Bez bondingu po stronie operatora (albo na własnym serwerze VPN), które zapewni traktowanie kilku łącz jak jednego - nie połączyć wielu operatorów w jedno większe łącze. I dotyczy to zarówno wysyłania jak i pobierania danych.