Jak skonfigurować dynamic DNS na routerze tplink-a i kamerce sieciowej dlink-a

Mój router to TPLINK 3631 a kamerka sieciowa WIFI to DLINK 390L
Aby wystawić kamerkę "na świat" chcę odpowiednio skonfigurować opcje dynamic DNS w ustawieniach routera i w ustawieniach kamerki . Router akceptuje płatny serwis "dyndns.org" i darmowy serwis "no-ip.com" . Kamerka obsługuje darmowy serwis "dlinkddns.com i również ten płatny dyndns.com .
No i teraz ; gdzie najlepiej się zarejestrować by mieć darmową domenę tworzącą wirtualne "stałe IP "
I jak to potem skonfigurować w obydwu tych urządzeniach różnych producentów :cry:
Dzięki za wszelkie porady :slight_smile:

Domenę DDNS konfigurujesz tylko w jednym miejscu i najlepiej zrobić to na routrze choć nie jest to przymusowe. Potem na routerze przekierowujesz odpowiednie porty (na których pracuje kamera) i możesz korzystać z obrazku kamery w internecie.

Kamerka dlink-a pracuje standardowona porcie 80 .
W którym miejscu w ustawieniach mojego modelu routera trzeba by przekierować ten port ???

Zakładka Forwarding->Virtual Server i tam konfigurujesz przekierowanie.
Przykład dla portu 21 i adresu IP 192.168.1.100

U mnie okienko konfiguracji wygląda tak ;
Co należy wpisać w INTERNAL PORT a co w COMMON SERVICE PORT ???

Wszędzie 80 no i adres IP kamery.

Wielkie dzięki administratorze za porady :slight_smile:
Po wpisaniu nazwy domeny na "no-ip" wyświetla się obraz z kamerki a jesli wpiszę ten sam adres poprzedzony literkami FTP - to wyświetla się zawartość dysku USB podpiętego do routera ;D
Wszystko gra :wink:

Skoro masz skonfigurowanego FTP i dostęp z zewnątrz to nic dziwnego bo on z automatu przekierowuje port 21. Jeżeli temat wyczerpany do proszę zamknąć wątek. Pozdrawiam!

Ale jest jeszcze 1 problem ; przy próbie wejścia na FTP pyta o nazwę użytkownika i hasło .
A jeśli pliki na dysku USB mają być widoczne dla "świata " , to pytanie o nazwę użytkownika , hasło nie powinno się pojawiać >:(
Jak to ustawić :-\

Wojtek - gdy zrobiłem tak jak doradzasz , to wtedy nie ma żadnego dostępu do FTP :cry: :-X :-[