Jak połączyć telewizor do internetu poprzez TP-Link WR740N

Witam.
Mam telewizor Samsung Smart TV i sieć Wifi do której chcę połączyć telewizor poprzez ruter TP-link.

Nie wiem czy to ta droga a poza tym to po KROKU 3 nie mogę zalogować się do panelu konfiguracyjnego routera.
Prosze o pomoc.

Robisz dokładnie tak jak w poradniku? Dopisałeś na czas konfiguracji adresację na stałe do karty sieciowej?

Jeżeli chodzi o Krok 1 to zrobiłem tak

Po zmianie adresu logujesz się na 192.168.0.250 lub taki który wpisałeś? Dopisałem do poradnika bo możesz faktycznie ktoś mało doświadczony będzie miał problem.

Tak.
Wpisuje i klikam OK. tylko nie rozumiem tego :
"Po poprawnej konfiguracji trybu WDS wracamy do poprzedniej konfiguracji (auto)."

Wracamy do konfiguracji "automatycznie pobieraj adres IP" - konfiguracja karty sieciowej.

Hmmmm....
To pewnie banalne ale napotkałem drobny problem i nie mogę tego przeskoczyć.
"Wracamy do konfiguracji "automatycznie pobieraj adres IP" - konfiguracja karty sieciowej" ale dopiero po całkowitym zakończeniu konfiguracji trybu WDS w ruterze TP-link ?

Taki kiedy widzisz RUN w statusie routera i masz połączenie z głównym routerem. Wtedy adresację dostajesz z DHCP głównego routera.

Ok, coś drgnęło.
Chociaż znowu nie mogę się zalogować.
Nie wiem czy to prawidłowo ale nie mogę jednocześnie robić konfigurację rutera TP-link i mięć połączenie z internetem poprzez kartę sieciową.
Ruter TP-link mam połączony skrętką a system XP
Wiem że tłumaczenie laikowi jest męczące ale jestem bardzo wdzięczny za pomoc.
Krok 4
''następnie zmieniamy kanał na taki na jakim nadaje główny router z którym chcemy się połączyć'' nie mam pojęcia jaki to kanał ::slight_smile:
A tutaj SSDI(to be bridged) oraz BSSID(to be bridged) co mam wpisać?

W chwili konfiguracji musisz mieć podłączony tylko jeden interfejs sieciowy czyli kablowo do routera. Sieć bezprzewodowa rozłączona. Do konfiguracji nie jest potrzebny dostęp do internetu.

Kanał powinien być pokazany w tabeli Survey z listą. Można też zainstalować inSSIDer-a i sprawdzić na liście.

Ok.
myślę ze raczej wszystko wyjaśnione tylko nadal mam problem bo po kliknięciu SAVE i wykonaniu reboot-a otwieram zakładkę Wireless -> Wireless Settings, zmieniam nazwę na ruter główny i dup.. Połączenie lokalne przerwane, "ograniczenie lub brak łączności"
Nie mogę połączyć się z ruterem TP-link

Zmieniasz czy wybierasz z listy po kliknięciu Survey?

Zmieniam sam

Nie bardzo wiem o którym momencie konfiguracji mówisz?

Myślałem że pytasz o zmianę nazwy sieci głównego rutera

Głównego routera nie ruszasz z konfiguracją.

''Po ponownym uruchomieniu urządzenia szukamy zakładki Wireless -> Wireless Settings. W polu "Wireless Network Name" wpisujemy nazwę sieci z głównego routera''
No to jak mam rozumieć to polecenie?
"nazwę sieci z głównego routera" - gdzie to odnaleźć?

Możesz wpisać nazwę sieci z głównego routera by nie tworzyć osobnej sieci SSID lub cokolwiek chcesz. Ważne jest połączenie przez Survey i wpisanie poprawnie hasła.

''W polu "password" wpisujemy takie samo hasło zabezpieczające sieć jak w głównym routerze, ''
Wpisuję hasło które zabezpiecza moją sieć domową a tu wyświetla się "the HEX key'slenght must be 10,26 or 32" ???
klikamy SAVE i przechodzimy do zakładki Security Settings gdzie też konfigurujemy takie same zabezpieczenia jak w głównym routerze. ''
Może dokładniej :-[

Musisz wybrać taką samą formę kodowania (rodzaj klucza WEP lub WPA lub WPA2) jaki ustawiłeś na głównym routerze. Niestety nie wiem jak masz skonfigurowany główny router.