Jak połączyć dwa tp linki 5210G

zmieniłem teraz na 192.168.0.252 bo na tym 192.168.1.252 dziwna sprawa bo 5min mogłem się logować a za parę minut nie w mogłem się zalogować.

Pewnie czegoś nie zrobiłeś tak jak trzeba. Zawsze można sprawdzić host w sieci pingując jego adres.
Przy 192.168.0.252 musisz włączyć DHCP - Enable i podłączyć do wtyczki WAN-owej.

Jesteś Wielki Wszystko już mi działa, Należy Ci się duże PIWO!!!! Bez twojej pomocy bym nic nie zrobił. Naprawde jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc. Dziękuję bardzo jeszcze raz. Działa pod Wan bez problemu:) Miłej nocy życzę ciesze się że trafiłem na to forum!:slight_smile:

Dla nas największą nagrodą będzie to żebyś informował o tym forum swoich znajomych. W razie problemów zapraszam ponownie. Po kilku dniach testów zamknij temat.

OK nie ma problemu Dzięki jeszcze raz. Co do testów to nie tak szybko bo dopiero za jakiś czas bede tego potrzebował a że teraz już mam to zrobione to będę miał z głowy. Jeszcze jedno pytanie czy takiie udostępnianie internetu sobie do drugiego domu lub sąsiadowi jest zgodne z prawem?

Nie wiem od kogo masz internet i czy możesz go udostępniać. Wszystko powinno być zapisane w umowie/regulaminie który podpisałeś.

A rozumiem internet od Neostrady czyli teraz Orange. Ale sobie to chyba na przeciwko domu moge:)

Oficjalnie, według regulaminu twojego dostawcy, nie możesz udostępniać internetu poza twoją posesję.

No ale moja posesja to własnie dom na przeciwko też miedzy innymi jest:)

Nic więcej nie mogę powiedzieć.

Po drugie zawsze antenę moge mieć dla ozdoby na balkonie przecież:) Ok miłej nocy i jeszcze raz dziękuje bardzo mi pomogłeś.

Pewnie że możesz mieć nikt ci tego nie zabroni :wink: Pozdrawiam!

Jeszcze kolego mnie tak zastanawia i muszę zapytać: dlaczego te adres są tak ważne ze musi być np 543G ustawiony tak a nie inaczej chodzi o IP. czy 520G?

Temat bardzo rozległy i trudno w kilku zdaniach to wyjaśnić. Poszukaj w googlach sobie zagadnień:
Adresacja IP
NAT
Warstwy sieci
Router, Routing,
Switch
Adres fizyczny
sieci komputerowe
Same adresy IP można porównać do znaków na drodze które informują auta (w naszym przypadku pakiety danych) o miejscu w którym się obecnie znajdują.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie routera, ponieważ wcześniej miałem router nedgear a teraz kupiłem tp link i na nedgear wszystko działało ładnie skonfigurowałem jak pisałeś i wszystko śmigało aż miło, teraz mam 5210G odłączone i mam pytanie czy jak podłącze do tp linka będzie też działać czy trzeba coś tutaj zmieniać? co jest najbardziej istotne w ustawieniach routera?

Przede wszystkim odpowiednia konfiguracja portu WAN.

A dokładniej mógłbyś napisać? ???

Nie wiem czy mówimy czysto teoretycznie czy w odniesieniu do konkretnego przypadku.

Powiedzmy że konkretnie w tym przypadku.

Wtedy konfigurujesz WAN jako Dynamic IP (router dostaje adresację z DHCP routera nadrzędnego). Musi tylko pamiętać aby adresacja LAN-owa była w innej podsieci jak router nadrzędny aby umożliwić działanie NAT-u na routerze. Reszta konfiguracji WAN-owej pozostaje także w automacie.