Jak połączyć dwa tp linki 5210G

Nedgear N150, zmieniłem na 5210G nr.1 na adres jak podałeś 192.168.1.254 i wygląda to tak w DHCP

Sorki wczesniej miałem d linka a na nim jest adres 192.168.1.1 na Nedgear jest 192.168.0.1 Zmieniam co kawałek routery bo mi ten net wywala, dostawca neostrada 6Mb.
Natomiast co do drugiego tp linka nie moge zmienic na ten adres 192.168.1.253 wywala bład: WAN IP Adres and LAN IP adress cannot exist at same subnet. Please input another IP address. Mimo tej zmiany na 192.168.1.254 nic nie pomogło ponieważ w tym momencie jak pisze na forum nie moge się zalogować na adres 192.168.1.254 tylko musze zmieniac w połączeniu lokalnym na adres ip: 192.168.0.100 wtedy moge dostac sie do tp linka ale wtedy juz pisac na forum nie moge bo nie ma neta;/

Tak jak pisałem DHCP - disable na TP-linkach. Adresacja z puli głównego routera i musi działać.

adresacja tzn? co mam zrobić? i czemu nie moge zmienic na tym drugim tego adresu? zmieniam na 192.168.1.253 wywala bład: WAN IP Adres and LAN IP adress cannot exist at same subnet. Please input another IP address

To zależy w jakim trybie działa ten drugi TP-link - operation mode.

Ap client Router i do niego zamierzam podłączyć router bym mial prze wifi internet w drugim domu.

Skoro masz APClient Router to musisz mieć adresację LAN z innej podsieci aby mógł działać router (NAT) na tym urządzeniu czyli adresacja np. 192.168.100.1 i wtedy włączone DHCP (mówię tylko o odbiorniku).

Czyli powiedz mi jaki Ip mam ustawić w Tp link nr1. a jaki w tp link nr2? W pierwszym DHCP Disabled a w drugim Enabled czy jak?

Przede wszystkim musisz się zdecydować jak chcesz skonfigurować swoją sieci. AP-APclient czy AP-APClient Router bo widzę (z całym szacunkiem) że nie masz o tym zielonego pojęcia.
AP <-> APclient - wszystkie urządzenia są w jednej sieci.
AP <-> APClient Router - urządzenia za odbiornikiem są w innej podsieci.

No nie mam pojęcia przyznaje sie bez bicia:) Bez róznicy mi jak byle by działało powt oraz router 543G órze mam dwa urządzenia 5210G oraz router 543G w domu numer 1 mam internet z neostrady i chciałbym tak zrobic by miec internet na przeciwko tego domu w domu numer 2 i chce tak skonfigurowac to wszystko by działało bym mogl w domu numer 2 korzystac z internetu przez wifi. Z tego co czytałem gdzies to pierwsze urządzenie musi byc chyba ustawione jako AP a drugiego APClient?

Jeszcze przykładowa konfiguracja AP <-> APClient:
Główny router - 192.168.1.1
AP (podłączony do głównego - nadajnik) - 192.168.1.254 i DHCP disable.
AP (odbiornik) - 192.168.1.253 i DHCP disable - też konfigurujesz jako AP (operation mode) tylko w zakładce Wireless Settings wybierasz konfigurację Client i tam przez Survey łączysz się z AP nadajnik.

Wielkie Dzięki udało się mam internet w drugim domu odległość ok 40 metrów:) Pomożesz mi jeszcze z routerem? Chciałbym w tym drugim domu podłączyć 5210G pod router 543G pod WAN i by mi rozsyłał internet po domu przez wifi ale też nie mam pojęcia jak go skonfigurować. proszę o pomoc cie jeszcze.
ps. Powiedz jeszcze mi kiedy ustawia się APClient Router w jakim przypadku bo nie rozumiem ? a chętnie się dowiem może na przyszłość mi się przyda. Będę wdzięczny.

Konfiguracja AP Router i jeżeli chcesz mieć tylko dostęp bezprzewodowy do zmień adres na 192.168.1.252 wyłącz DHCP-disable i podłącz bez portu WAN.

Wtedy kiedy chcesz odseparować sieci i komputery będące w tych sieciach. Czyli mówiąc po ludzku nie chcesz aby sąsiad widział twoje pliki czy drukarki.

Czyli jak bym podłączył teraz ten drugi 5210G jako AP client to by się nic nie stało? w obecnym podłączeniu sąsiad też przecież nie zobaczy chyba nic bo musiał by mieć taką samą antenę 5210G? Nie rozumiem jak podłączyc bez WAN??

Chodzi o to jak byś udostępniał tą drugą anteną internet sąsiadowi.

Router działa wtedy jako punkt dostępowy Access Point. Port WAN jest pusty a kabel łączysz do jednego z 4 poetów LAN.

Rozumiem już teraz jak sąsiad by chciał internet odemnie to muszę zmienić druga antene na APClient i on musi kupić 3 antene i wtedy ja ustawiam na AP czy Client? ok to już wszystko będę wiedział Dziękuję za pomoc:
Ale nie rozumiem tego połączenia tego routera. Czemu pod Lan a nie pod WAN podłączyć? Przecież podłączam 5210G pod router by rozsyłał sygnał.

Znowu kłania zrozumienie działania routera (NAT). Możesz ustawić przez WAN ale musisz zmienić adres LAN na WR543g na taki z innej podsieci. Masz 192.168.1.1 a musisz zmienić na 192.168.0.1 lub 192.168.100.1

To ten 192.168.1.252 nie może być już jeżeli pod WAN? Słuchaj nie zalezy mi na tym jak to będzie, W tym momencie 40metrów dalej podpięty 5210G pod laptopa i działa super zasięg na antenie na maxa teraz chce zamiast do laptopa to do routera podpiąć tn 5210G bym mógł mieć bezprzewodowo internet , powiedz jak to zrobić by było najlepiej a tak zrobię, byle by to działało;)

Mówimy oczywiście o twoim WR543g i jeżeli podłączysz pod WAN-a z adresem 192.168.1.252 to znowu nie będzie internetu na LAN-ie i przez wifi. Musisz zmienić adres LAN-owy na inna podsieć np. 192.168.0.252 lub tak jak podałem twoja sprawa. Zakładam że adresacja i brama internetowa na tym laptopie podłaczonym do WA5210g w sieci z Netgeara to 192.168.1.1

Adres Nedgeara 192.168.1.1
Adres 5210G nr1. 192.168.254
Adres 5210G nr.2 192.168.253
Adres w tym momencie 543G 192.168.1.252

Ale wtedy musisz wyłączyć DHCP i podpinasz do jednego z 4 portów LAN. Operation Mode jako AP Router.