Jak podłączyć telewizor przez wifi do routera?

Witam,
Szukałem na forum odpowiedzi ale niestety nie znalazłem.
Mam następujący problem... posiadam na piętrze router tplink wr543g, a na dole tplink wr743nd jako repeater.
Posiadam telewizor z wifi i nie potrafię tego ustawić aby mi odbierał internet.
Telewizor jest na dole przy tplink wr743nd i na kablu zazwyczaj odbiera chociaż czasem się traci nie wiem czemu.
Czy pomożecie mi ustawić telewizor lub router tak aby wifi w telewizorze zatrybiło?
A może nie chce się połączyć przez to, że w repeaterze jest wyłączone DHCP?
Czy jest taka możliwość, że wifi w tv będzie działać tylko z głównym routerem?
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Głównym routerem w twojej sieci jest WR543g dobrze rozumiem? Wszystkie inne urządzenia działają poprawnie łącząc się z siecią z WR743ND?

Jaki to model tv, jak możesz to zrób jakieś fotki z ustawień wifi w tym tv.

Tak dobrze rozumiesz :slight_smile: Laptop oraz telefon dobrze działają łącząc się przez wifi przy routerze WR743ND. W telewizorze też jest internet będąc podłączony do tego routera kablem.
A model TV to Samsung 32H5500.

To podaj to o co prosiłem.

Próbowałem też ustawiać ręcznie ale nie wyszło mi bo nie wiedziałem za bardzo co wpisać...

Prawdopodobnie zbyt duża odległość od routera głównego. Masz możliwość zmierzenia siły sygnału przy tv?
Spróbuj ustawić adres z zakresu dhcp routera głownego. Możesz np: 192.168.0.122 maska 255.255.255.0

Nie wiem za bardzo jak zmierzyć siłę sygnału..
Próbowałem wpisać tak jak radziłeś ale dalej nic..
Próbowałem nawet zanieść tv do góry i był kilka metrów od głównego routera ale też się nie chciał połączyć przez wifi.
Umieszczam fotkę co wyskoczyło jak wpisałem tak jak radziłeś.

Jak udostępniłem wifi poprzez router wifi ze smartfona to telewizor bez problemu się połączył na ustawieniach automatycznych i był net.
Później dalej się bawiłem ustawieniami i poniżej zdjęcie z tego co wyskoczyło. (tylko kabel z tv do routera był wpięty więc nie wiem czy to też miało akurat jakiś wpływ na to).

Pokaż obrazki z konfiguracji DHCP Settings i Wireless Settings oraz Status na głównym routerze oraz na WR743ND
Jeżeli masz możliwość podłącz TV kablowo i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu zrób jego aktualizację

Zrób jeszcze jeden myk. Zdejmij całkowicie zabezpieczenia sieci oraz zamiast "0" w adresie IP wpisz 1. Nie znam dokładnie tego modelu tv. Czy jest tam opcja wpisania klucza zabezpieczenia?

Do "Administrator" - sprawdzałem już aktualizację na tv jak był podłączony kablowo i na chwilę obecną nie ma aktualizacji.
A co do obrazków z ustawień DHCP itd to jest mały problem ponieważ jak podłącze się kablem pod router i wpiszę w przeglądarce 198.168.0.1 to zamiast wyskoczyć strona do konfiguracji routera to mi wyskakuję zupełnie coś innego.. to samo jest na głównym routerze. Żeby wejść do konfiguracji modelu wr743nd za każdym razem musiałem mu robić twardy reset.. a na głównym nie chcę tego robić bo zupełnie nie wiem jak on jest tam ustawiony gdyż ustawiali go "fachowcy".
Do "Chaca" - dobrze spróbuję tak zrobić, a co do wpisywania klucza zabezpieczeń to tak jest taka możłiwość bo jak wybiorę siec z która chce się połączyć to muszę wpisać hasło jakie mam ustawione.

Jak masz dostarczony ten internet do WR543g? Port WAN jest pusty? [quote="Tomek-0709, post:12, topic:6830"]Żeby wejść do konfiguracji modelu wr743nd za każdym razem musiałem mu robić twardy reset..[/quote]
Wystarczy adres IP ustawić w podsieci głównego routera.
Przykład:
192.168.0.1 - adres bramy internetowej
192.168.0.200 - adres IP repeater (najlepiej z poza DHCP).
I już nie będzie problemów.

Wan to niebieskie wejscie tak? Jeśli tak to mam do niego wpięty kabel z anteny..
Tylko jak wejsc w konfiguracje głównego routera? Bo tak jak pisałem wczesniej probowałem i sie nie dało chyba że coś robię zle...

No chyba że dostawca zabezpieczył dostęp do jego urządzenia. Adresem WR543g powinna być brama internetowa w sieci (ipconfig /all).

Udało mi się zrobić screeny z głównego routera:

Teraz tak:
Dopisz do DHCP Settings
Gateway: 172.16.1.1
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4
Save
W Wireless Settings:
Wybierz WPA2-PSK i AES
Save i reboot routera.
Po ponownym uruchomieniu routera sprawdź czy masz dostęp bezprzewodowy możliwe że będziesz musiał ponownie skonfigurować WR743ND.
AES

Wprowadziłem tak jak radziłeś i skonfigurowałem na nowo router wr743nd ale dalej w tv nie ma neta przez wifi jak jest ustawione na automatyczne pobieranie ip itd... a co wpisać w ręcznym ustawieniu?
Zrobiłem fotki z wr743nd:

Obecnie ręcznie wprowadziłem tak jak widać na zdjęciu i dalej nic... co może być nie tak?
Właśnie tak się automatycznie uzupełnia jak podłącze tv kablem do wr743nd.

Jak możesz to przenieś jeszcze raz tv pod router główny i z palca wpisz IP 172.16.1.103 maska 255.255.255.0 i oczywiście klucz. Zapisz ustawienia w tv i wyłącz go. Włącz i sprawdź czy połączyło.