Internet z Multimedia +TPLINK TD-W8951ND

Multimedia +TPLINK TD-W8951ND
Witam!

Mam problem z konfiguracją ww urządzenia, niby wszędzie w tematach przewijają się preferowane ustawienia ale całość nie chce działać po ich zastosowaniu.
Wyczytałem, że znaczenie ma czy linia należała wcześniej do Telekomunikacji Polskiej, wtedy zmieniają się wartości VPI na 0 i VCI na 35, standardowo natomiast dla "Multimedia" winno być odpowiednio 0 i 33. Szczerze mówiąc próbowałem obu ustawień i nici z tego.
Internet pod modemem dostarczonym przez MM oczywiście śmiga. Zamieszczam zdjęcia z konfiguracji, może ktoś coś wypatrzy błędnego...

Router synchronizuje się z linią ADSL ? Czy świeci lampka ADSL w routerze TP link ?

Tak lampka świeci. Pierw miga kilka razy, potem świeci światłem ciągłym.

Pokaż jeszcze status (screena)

Status wkleję o 12.00, gdy będę na miejscu konfiguracji. Na coś konkretnego zwrócić uwagę?

Login i hasło do usługi oczywiście wpisujesz zgodnie z umową ? I podczas konfiguracji masz tylko wpiętego TP linka ? niema innego modemu w tym czasie wpiętego w linię ?

Tak, jedynie TP Link jest wpięty bezpośrednio do linii. Login i hasło z kartki z umową, te same wpisane w modem od Multimedia działają.

Enkapsulacje zmieniałeś na PPPoA?

Przy 0 i 33 mam ustawić PPoE LLC czy PPoE Vc Mux ?
A przy 0 i 35 jaką?

Moja propozycja to reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja. Warto wiedzieć do kogo należy linia aby ustawić odpowiednie parametry

0-35 VC-MUX
0-33 LLC
Zapisz ustawienia i zrestartuj router.

Twardy reset po każdej zmianie ustawień i doszedłem, że prawidłowymi są 0 i 33 oraz LLC PPoE. Niestety regularnie po uzyskaniu dostępu do internetu około 2 minutach zrywa połączenie. I pomaga tytlko restart prądowy.

Jak wyglądają parametry linii (synchronizacja)? [quote="spinaczo, post:12, topic:5520"]Niestety regularnie po uzyskaniu dostępu do internetu około 2 minutach[/quote]
Coś dzieje się z diodami na obudowie? Czy po prostu nie ma dostępu do internetu?

Adsl świeci, wszystkie inne również. Nie świeci tylko dioda internet.
Zwyczajnie działa 5 minut, w menu status mam "połączono" i adresy ip pobrane, dioda internet jest ok. Po kilku minutach niestety rozłącza i wtedy pozostaje tylko restart z guzika.
Czasem działa 5 minut, czasem 2, czasem 20 minut, a czasem tylko 5 sekund po restarcie.

Sądzę jednak na podstawie w/w objawów uszkodzenie hardwarowe. Podstawiałeś inny zasilacz? Aktualizowałeś soft?

Będę drążył temat i napiszę co i jak. Jutro sprawdzę ten router na innej linii.