Internet z AP zza ulicy i podany dalej przez 40m domek, jaki sprzęt dobrać

Witam serdecznie,
Mieszkam w hotelu pracowniczym i współlokatorzy poprosili mnie bym skonfigurował sieć na piętrze. Są gotowi złożyć się na trochę sprzętu, a ponieważ lubię tp-linka i nie miałem z nim nigdy problemów z zasięgiem postanowiłem złożyć coś z ich sprzętu.
Sytuacja wygląda następująco:

AP firmowe jest za ulicą i sygnał jest dość słaby. Całość zabezpieczona WEP. AP ma solidną antenę kierunkową wycelowaną mniej więcej w domek.
Administrator AP nie zgodzi się na ustawienie Brigde'a (nie wpisze naszego MACa do AP)
Domek ma długosć ok 45m, długi korytarz. Niestety zwrócony jest w stronę AP końcem, czyli te 45m oddala się od AP.
Nie ma możłiwości pociągnięcia kabla.
SIeć elektryczna składa się z kilku oddzielnych odcinków.
Wszystkie urządzenia będą się znajdować w pokojach oddzielonych dość cienkimi ścianami (cegła)

Zakładam że do AP podlączę się routerem (w trybie repeater'a) z jakąś zewnętrzną anteną i podam sygnał dalej. Internet nie zabija prędkością, więc nawet obcięcie raz czy dwa prędkości na reapeterze nie będzie miało wpływu na przesył danych (tak mi się wydaje).
Zastanawiam się jednak jak skutecznie podać sygnał przez te 45 metrów (szerokość ok 10m), jakie urządzenia dobrać, by wyszło to względnie tanio - jest spora rotacja w hotelu, więc nikt nie chce zrzucać się na drogi sprzęt, który potem zostanie na przyszłe zmiany.
Myślę o repeaterach, ewentualnie o 2-3 TL-WA5110G http://bit.ly/1na4iif jako repeatery jeśli dostanę je gdzieś w Niemczech.
Może doradzicie mi jakieś rozwiązanie - co można dobrać, żeby skutecznie nadawało internet na te 45m?
Kolejna kwestia - firmowy internet ma zarządzanie łączem - dość skutecznie ogranicza prędkość per user, choć jeśli dobrze rozumiem repeater podaje DHCP do routera w AP i każdy użytkownik podłączający się przez repeater jest traktowany przez AP jako osobny przydział - czy też reapeater jest pojedyńczym klientem i dostanie przydział jak na jedną osobę?
Jeszcze pytanie - czy mogę ograniczyć dostęp do naszej końcówki sieci przez filtrowanie MAC na repeaterze? Czy cała autoryzacja odbywa się po stronie AP?
Będę wdzięczny za podpowiedzi :slight_smile: Pozdrawiam!

Po pierwsze trzeba skupić się na przesłaniu sygnału z za ulicy do Hotelu - wybrać anteny i najlepiej używane.
Później trzeba się skupić na peryferiach.
Jaką prędkość może Wam udostępnić właściciel ?

Myślę że opcja repeatera to kiepski pomysł w takiej sieci i konfiguracji. Spróbował bym z Airlive G.DUO jako WISP+AP. Anteny też w razie potrzeby można wymienić bo urządzenie posiada złącze RP-SMA.

Prędkości nie znamy, trudno się kontaktować z działem technicznym. Maksymalna prędkość na użytkownika to ok 100kbps - czyli www i email, co w sumie wystarczy większości lokatorów.
@Administratorze - masz na myśli podawanie sygnału z Airlive G.Duo do AP rozmieszczonych po piętrze?
Jaki zasięg może mieć taki brigde, i gdzie umieścić Airlive? Na końcu od strony AP? Czy poda syglał do AP znajdujących się dalej o np 30m przez ściany (na drugim końcu piętra) ?
Nie mam możliwości podpięcia się do AP właściciela przez WISP - dział techniczny się na to nie zgodzi, będę musiał zrobić to za pomocą repeatera.

Airlive to router z dwoma niezależnymi radiami.

Dlaczego nie? Obcinają TTL?

Z tego co rozumiem, żeby postawić brigde musieliby dodać MAC mojego routera do swojej konfiguracji WISP. W przeciwnym razie mogę się podpiąć jako pojedyńczy klient (100kbps na całe piętro).

Faktycznie nie pomyślałem o tym że tną pasmo aż tak.

Widzę, że wątek umarł, a ja chciałbym przedewszystkim wiedzieć, czy podłączając się w trybie repeater mogę ustalić filtr adresów MAC ??

Jeżeli mówimy o urządzeniach TP-link to oczywiście że można. Obrazek z WA850RE:

Dziękuję bardzo, może jeszcze poradzicie mi co niedrogo postawić na początku. Rozumiem, że jeśli chciałbym kupić porządną antenę na odbiór to musiałby router mieć dwa radia (na odbiór i na nadanie sygnału dalej...)

Trudno coś doradzić nie znając poziomu sygnału. Możesz zacząć od WA730RE i jakaś antena zewnętrzna.

No tak, ale jak zamontuję sobie antenę do odbioru na zewnątrz to jak będzie repeater nadawać sygnał dalej? Tą samą anteną?

Niestety dokładnie tak jak mówisz. Nie ma tu idealnego rozwiązania w tak skonfigurowanej sieci.