INEA ZTE F680 + 2 Routery TP LINK ARCHER A6

Witam, wszystkich. Mam nadzieję, że uda mi się tutaj znaleźć pomoc w konfiguracji sieci.

Otóż mam internet z INEA (światłowód) i dostałem od nich urządzenie ZTE F680.
Z racji, że ZTE mam w skrzynce w szafce i nie mam możliwości innego miejsca wyboru. Tak to zostało z budynku już urządzone. Jest to szeregowiec z piętrem. Router ten ma wpięte 2 kable RJ-45, którymi sygnał rozsyłany jest do 2 gniazdek RJ-45 w ścianie, jedno na parter i drugie na pietrze.
Teraz do tych wejść - jednym na parterze a drugim na piętrze chciałbym podłączyć 2 routery TP link A6. Na parterze do jednego z nich będą podpięte kablem telewizor, dekoder oprócz tego będzie rozsyłał sieć na parter bo jest umiejscowiony w lepszym miejscu niż ZTE od inea. A drugi na piętrze będzie miał podpięty tv i będzie rozsyłał sieć wifi na piętrze.
Czy możecie pomóc mi tak to ze sobą skonfigurować żeby móc korzystać w pełni z sieci WIFI na parterze i na piętrze. Czy może to być jedna sieć czy trzeba dla każdego routera robić inną?
Z góry dziękuje za pomoc. Dodam, że nie jest to moja dziedzina więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile: