Identyfikacja sieci TL-WA830RE

Wykonałem quick setup, na telefonie wifi chodzi bez problemu a na laptopie Win7 wyskakuje indentyfikacja sieci. Czasami za ktoryms razem jak sie odświezy strone to sie zaladuje ale przewaznie jest brak dostepu do internetu. Pod kablem działa bez problemu

Ręcznie próbowałeś ustawiać wartości sieci na W7?

Dokladnie to nie wiem co wpisac w ipv4 coś tam wpisywałem i wlączyłem na routerze DHCP ale wtedy nic nie działało. jest jakaś instrukcja co tam trzeba wpisac?

Nic nie wpisujesz ,ustawiasz na automatyczny pobór adresacji.

tak mam ustawione. to gdzie mam wpisać te wartości sieci ?

W protokóle TCP/IP wpisz następujące wartości
IP 192.168.1. 200
Maskę 255.255.255.0
Bramę 192.168.1.1.
DNS-y 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Interesuje cie punkt 7 w tym poradniku:

Oczywiście dane wpisujesz te co Ci podałem

Niestety nie działa cały czas sieć niezindentyfikowana i dodatkowo napisane ograniczony dostęp ;/

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i zobacz czy uzyskasz połączenie .

Po wejściu w Tryb awaryjny i zmianie ustawień na automatyczne jest dostęp do sieci. W normalnym trybie też już jest internet, wyglada na to, że sieć sie zidentyfikowala w trybie awaryjnym. Mam jeszcze Win8 na którym niestety cały czas jest brak dostepu do internetu i "Ograniczone"

Czyli ten komputer mamy ustawiony . Na win 8 spróbuj dopisać adresacje ręcznie tak samo jak podałem powyżej.

Na win8 nie działa na tych ustawieniach, brak dostępu "Ograniczone" Uruchomiłem Win8 w trybie awaryjnym z obsługą sieci niby jest napisane połączono lecz brak dostępu do sieci i krzyżyk czerwony w Trayu

W jakim trybie działa WA830RE bo jakoś nie mogę odnaleźć tej informacji w postach?

Jako Range Extender

Jako główny router w sieci pracuje? co to za dostawca internetu? Jaki masz poziom sygnału na TP-linku z głównego routera? Może wrzuć obrazek ze statusu WA830re na forum.

Jako głowny Pentagram P 6343. Neostrada. Sygnał jest dobry, ponieważ TP-link stoi przy oknie w pokoju obok

Jak wygląda zakładka z DHCP w Pentagramie? Daj jeszcze ten Status z TP-linka.

Usuń siec w systemie i ponownie się połącz . Rozumiem że na win 7 internet już pracuje. Problem tylko z win 8 tak ?

DHCP na Pentagramie ustaw od 192.168.1.3 zrób save i restart routera. Wrzuć jeszcze konfigurację Wireless na TP-linku.

Kanały ustaw na konkretne wartości bo widać że masz na auto , zmień również szerokość kanału na 20MHz.