Huawei E3272s-153

Mam modem Huawei E3272s-153 w wersji HiLink chciałem przerobić na zwykły modem wygenerowałem klucz i wgrałem plik 1. E3272S_Update_21.470.05.00.00 zakończyło się powodzeniem i gdy chce wgrać plik 3. UTPS23.009.17.00.03_MAC23.009.17.00.03_LNX23.009.17.00.03 nie znajduje portu : Kod błędu 10 nie znaleziono portu i nic już się nie da wgrać bo ten sam błąd wyskakuje .Co robić?

Zobacz w menadżer urządzeń czy nie ma urządzeń które wymagają sterowników. Sprawdź czy pokażą się jak uruchomisz program "UTPS23.009.17.00.03_MAC23.009.17.00.03_LNX23.009.17.00.03"

Nic się nie pokazuje wszystko jest aktualne

Masz w portach COM jakiekolwiek interfejsy?
Jak zachowuje się dioda na modemie?
Pokaż okno błędu z programu.

Ale pierwszy plik wszedł to odnalazło com a teraz ten błąd

chyba uwaliłem modem.

Dioda mruga na modemie?

mruga na zielono co około 2 sekundy

Próbowałeś jeszcze raz wgrać ten pierwszy plik?

Tak wyskakuje ten sam błąd.

Spróbuj na innym komputerze. W momencie włączenia tego instalatora sprawdź czy jest ten charakterystyczny dźwięk jak byś coś podłączył do portu USB?
Ogólnie jak podłączysz modem do komputera to jest on wykrywany jak by coś było podłączone??

jest dźwięk i wykrywa cd-rom i nie można go otworzyć

Spróbuj jeszcze raz zainstalować sterowniki: http://hostuje.net/file.php?id=e04b41f3d0433d0f4c172d5657ddb91b
Z folderu desktop.rar odpalasz instalke mbbServiceSetup.exe - czekasz z 40s
Z folderu desktop.rar odpalasz instalke DriverSetup.exe - czekasz z 40s
Sprawdź też czy modem jest wykrywany tym: http://huaweifirmwares.com/download/mobile-doctor/

bo nie wgrałeś dashboardu
to co opisujesz wskazuje jedynie na brak sterowników (z braku zainstalowanego dashboardu), a nie na uwalony modem
po instalacji sterowników warto zrestartować komputer przed dalszymi czynnościami

Zadziałało i wgrałem plik dashboard jak kolega wyżej radził zakończyło powodzeniem ale już nic więcej nie da się wgrać ten sam błąd nie znaleziono portu kod 10 tylko teraz po włożeniu modemu do kompa otwiera sie cd i ukazują pliki w modemie

Miga co 2 sekundy i nie działa ani w mobile partner ani play ani hilink i nic się nie da wgrać nie znajduje portu.

Ok.udało się na innym komputerze z systemem XP.Temat do zamknięcia.Kolejny raz okazało się że poczciwy stary legendarny XP jest nie do zastąpienia.

W razie problemów zapraszamy ponownie.