HUAWEI E3131s-2 + ROUTER TP-LINK MR3420 Ver.2,2

Witam pewnie powielam wątek ale nie znalazłem nic z takim problem.
A więc od dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem modemu HUAWEI E3131s-2 i routera TP-LINK MR3420 Ver.2,2. Po podłączeniu wszystkiego i szybkiej konfiguracji w sieci AERO 2 działał bez problemu. Po godzinie sieć nie miała dostępu do internetu, więc próbowałem jeszcze raz i nic z tego po kolejnych kombinacjach i konfiguracjach dalej nic więc włożyłem kartę z Cyfrowego Polsatu i działa dobrze. Po przeczytaniu kilku wątków na różnych forach wgrałem upgrade TL-MR3420_V2_130314_PL co nie dało rezultatu w działaniu AERO2 a później zmieniłem na TL-MR3420_V2_121206 wcześniejszą bo najnowsza to była BETA. Oraz wgrałem ustawienia do modemu E3131s-2 czyli Huawei_E3131_for_TP-LINK_3420.bin. I dalej z AREO2 nic, po podłączeniu samego modemu do komputera z AERO działa bez problemu. I po kilku godzinach jak próbowałem na nowo znów AERO2 odpaliło się bez problemu i działało przez ok. godzinę po czym zerwało połączenie i nic już nie dało się podłączyć i ustawić. Po włożeniu karty znów na Cyfrowy Polsat działa bez zastrzeżeń.
Podpowiedzcie czy źle mam skonfigurowane ustawienia czy po prostu ten zestaw nie działa (chodź u każdego działa bez problemowo)
P.S.
Jak AERO przestaje działać na modemie miga co 1-2 sekundy niebieska dioda

Prawdopodobnie masz wszystko dobrze ustawione. Sieć Aero2 tak ma, mianowicie działa przez godzinę po czym jest rozłaczana. Trzeba połaczyć się ponownie oczywiście z różnymi skutkami.

Z aero są teraz problemy, szczególnie w godzinach kiedy internet jest oblegany. Kończą im się adresy IP i trzeba kilkukrotnie próbować się połączyć.

Usługa choć nie reklamowana stała się bardzo popularna :wink:

ok dzięki za informację bo myślałem że to coś ze mną już nie tak :wink: a czy istnieje jakaś możliwość stałego IP żeby nie było takich sytuacji ????

U twojego operatora nie ma takiej możliwości, Z tego co wiem sesja jest odświeżana co godzinę.

Tylko nie wiem czy to wina sieci bo sekundę temu podłączyłem modem do routera i jak zwykle sieci nie łapie nie ma internetu. Ale gdy podłączyłem do komputera modem bezpośrednio działa bez problemu teraz właśnie piszę z sieci AERO2

To już kwestia prądowa portów usb. W routerze może być słabsza niż w laptopie. Próbowałeś podłączyć przez hub aktywny?

Nie próbowałem nawet nie wiem co to jest ;). Tylko na Cyfrowym P chodzi bez zarzutu.

Rozgałęziacz z portami usb zasilany z zewnętrznego zasilacza.

Nie próbowałem bo nie mam takiego urządzenia, ale myślisz, że to może być to ? Dla mnie to dziwne ten sam modem inny operator zero problemu. Jak czytałem fora każdy pisze, że to najlepszy zestaw do AERO2 ale widzę że chyba niekoniecznie :wink:

Generalnie tak jest to najlepszy tego typu zestaw. Czemu masz takie zaniki tego nie wiem na 100%. Może być to związane ze słabą jakością sygnału Aero2. Powiem szczerze że nie miałem styczności z tą siecią.

Na AERO2 mam napisane 62% jakości sygnału na Cyfrowym P 48%. Tylko że w komputerze gdzie jestem z nim w środku domu z modemu Aero działa bez problemu a przy oknie w routerze Aero nie chodzi. Czasem jak uda mi się to działa ale przez godzinę i później znów nie ma.

Tak działa Aero2.