[HEINZ] - WR740N v4 montaż gniazda USB

Również dokonałem tej modyfikacji w routerze WR740Nv4 Dołożony jest stabilizator napięcia 5V KA7805 (taki miałem).
Na zasilaczu 9V 1A działa modem Huawei E353 i dysk Samsung HM080JI z przejściówką na USB.

Sprzęt pracuje bezproblemowo z modemem 3G. Na screenie widać że model to MR3220 ponieważ nie potrafię samodzielnie skompilować firmware dla WR740N z obsługą USB. MR3220v2 jest prawie identyczne sprzętowo, w WR740N brakuje tylko portu i diody USB.

W jaki sposób podłączyłeś się pod wyprowadzenia USB procka? Z tego co widziałem to do jednej nóżki nie ma bezpośredniego dostępu.
Przy EEPROM robiłeś jakieś modyfikację czy to tylko uzupełnienie uszkodzonych ścieżek?
PS
Posiadasz może zrzut całej pamięci?
Próbowałem reanimować taki model, ale softy na, które trafiłem niedomagały.

Zrzut całej pamięci z tego modelu jest w temacie:
https://tplinkforum.pl/c/porady-serwisowe/wsady-pamieci-flash-urzadzen-tp-linka

Kierowałem się opisem:
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=37368]https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=37368

Podłączenie do procesora wymaga precyzyjnego zdrapania obudowy SoC w miejscu gdzie idą wyprowadzenia USB. jest to dość miniaturowe a dodatkowo trzeba przylutować dwa przewody ( USB DP i USB DM). Ja niestety nie zrobiłem zdjęcia przed lutowanie i po lutowaniu. Na moim foto jest już zabezpieczone kalafonią aby nie odpadło.
Przy SPI Flash naprawiałem ścieżki dla pinu 1, 2, 3 i 5.

Na forum OpenRouter.info opisane jest jak przebiegła naprawa i wlutowanie (niestety) uszkodzonej kostki flash.

Tak wyglądał mój testowy programator którym próbowałem wgrać uboota, niestety kość nie zadziałała. Kolega ją sprawdzi w normalnym programatorze i dowiem się czy wina była po mojej stronie czy po prostu kostka padła.

W naprawie flashu pomógł mi pepe2K który wysłał już zaprogramowany flash z ubootem jego modyfikacji.
Router ma teraz 8MB flash i USB.

Chciałbym wykonać tą modyfikację i w związku z tym mam pytanie. Czy można uniknąć piłowania procesora? Znaczy się, czy da się przylutować te cienkie druciki do (odsłoniętych za pomocą drobniutkiego papieru ściernego) ścieżek drukowanych biegnących do odsłoniętych w obecnym poradniku (piłowaniem) pinów procesora? Spadło by ryzyko uszkodzenia układu podczas piłowania oraz spalenia przy lutowaniu, bo lutowało by się te kilka mm dalej od procka.
Przepraszam, jeśli moje pytanie wydaje się infantylne... Nie mam doświadczenia w lutowaniu elektroniki, ale ze względu na niski koszt zakupu routera chciałbym zaryzykować.

Nie ma takiej możliwości ponieważ jedno z wyprowadzeń do USB jest umiejscowione pod obudową i nie wychodzi od niego żadna ścieżka na zewnątrz.