Gwiazdka nad ikonką Wi-Fi

Witam Wszystkich serdecznie!
Mam taki problem...Mianowicie od kilku dobrych dni walczę by na dwóch laptopach w mieszkaniu po wi- fi działał internet. Na komputerze stacjonarnym działa po kablu bezproblemowo. Problem wystąpił wtedy, gdy chciałem podłączyć drukarkę wi-fi. Od tamtego czasu udaje nawiązać się połączenie z siecią, lecz na krótki czas...po czym pojawia się ikonka wi-fi a nad nią gwiazdka, podobnie na drugim laptopie ikonka wi-fi i w środku gwiazdka.... gdy już uda nawiazać mi się połączenie i przejdę do drugiego pokoju, traci po chwili net... :frowning:
Co próbowałem:
włączałem/ wyłączałem wi-fi
usunąłem klucze z rejestru IconStreams and PastIconsStream
aktualizowałem sterowniki karty sieciowej
reinstalowałem oprogramowanie routera
10-tki razy resety, restarty wraz z odłączeniem okablowania
podłączałem kabel z routera bezpośrednio do lapa z myślą, że zaczyta ustawienia
konfigurowałem nowe połączenie
zmieniałem w menedżerze urzadzeń standardy na (802.11g / 802.11b) normalnie mam na 802.11 b/g
filtrację MAC przestawiłem na disable
zmieniałem szerokości kanału
szukałem optymalnego kanału wi -fi/ wi-fi analizer, znalazłem go, gdzie wszystko wydawało się być dobrze, lecz po chwili net padł i znów ta cholerna ikonka z gwiazdką
Po kliknięciu w rozwiąż problemy z diagnostyki systemu windows wypluwa komunikat
Kabel sieciowy nie jest podłaczony do tego komputera
System windows nie może połączyć się z ukrytą siecią
W dodatku nie wyświetla sieci drukarki wi- fi

Gorącą prośba o pomoc do osób, która są biegłe w tym temacie...Ja już się wypaliłem :-[

Model: WR740N
System: WIN 8.1
Kara sieciowa: Intel (R) Wirless N- 7260
Qualcomm Atheros ..... Ethernet Controller (NDIS 6.30)

Pokaż Status routera. Pokaż także ss-a z programu inSSIDer zainstalowanego na laptopach.

Łączysz się z siecią (SSID) z TP-linka?

Witam Panowie!

Proszę... Informacje z inSSIDera od -25 do - 55db w mieszkaniu. Z tego co rozumiem program ten sugeruje mi kanał 1, 6 bądź 11. 1 i 6 miałem ale się nie sprawdzały teraz jestem na 13. ponieważ "latając" po mieszkaniu z włączonym wi-fi analizerem okazał się być najlepszy. Teraz już nie wiem? ???

Tak...ale tylko po resecie udaje mi się załapać sieć na lapie (otatnimi czasy zauważyłem taka prawidłowość), ale to tylko na niedługi czas, by po chwili rozłączyć się i wtedy już jest kaszana...zapomnij sieć, włączanie/ wyłaczanie wi-fi nic nie daje, ect. j - jedynie po resecie załapuje, ale to nie zawsze :wink:
Do informacji o których pisał CHACA przesyłam to co udało mi się wyciagnać w czasie gdy jeszcze sieć miała "przebłyski"- informacja diagnostyczna z windows, myślę że może się przydać w ocenie problemu

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_140626_PL.zip masz już uaktualniony fw na routerze?
Druga sprawa, nie wszystkie karty obsługują kanał 13.Nic nie piszesz o szyfrowaniu sieci. Twoja sieć jaki ma status w windowsie?

Nie miałem...zrobiłem upgrade wg Twoich zaleceń CHACA po czym nie mogę zalogować się do TP Linka / nie wczytuje mi strony/ internet działa (tylko po kablu) ???
Zwrotka z diagnostyki sieci: "ten komputer prawdopodobnie skonfigurowany jest poprawnie, ale urządzenie lub zasób nie odpowiada.
Który kanał wobec tego sugerujesz..? dodam, że 1 i 6 wypada słabo w Wi-Fi analizerze im dalej tym lepiej... może przestawić sie na 11?
Szyfrowanie sieci: WPA-2/ jak na screenie :wink:
Status sieci; nie połączono - do czasu upgrade'u była wykrywalna i nie można było się z nią połączyć do czasu restartu routera, teraz jej wcale nie wykrywa ???

Po aktualizacji fw domyślnym adresem logowania jest prawdopodobnie 192.168.0.1. Najlepiej na komputerze wydaj polecenie ipconfig/all bedziesz widział adres bramy. To będzie adres na który się logujesz do routera. Aktualizacja spowodowała usunięcie nazwy sieci i trzeba będzie po zalogowaniu ustawić wszystko od początku. Możesz na 11.

Zalogowałem się... po czym ma wielki komunikat, coś w stylu, że nie mam niby to uprawnień by mieć dostęp do tego routera? ???

Wrzuciłem ten komunikat w sieć i okazuje się, że najnowsze fw może tu chrzanić... podmienić na starsze, jeśli tak to na te TL-WR740N_V4_140520?

Poczekaj sprawdzę u siebie.

Przeglądarka nie blokuje ci przypadkiem okienek pop-up? Jakiś zainstalowany adblock itp?

Jestem już po aktualizacji i u mnie jest wszystko w porządku. Mogę się logować do routera. Mam chrom i ABP na nim i nie ma problemu. Sprawdź w miarę mozliwości na różnych przeglądarkach.

Przeglądarka nie blokuje ci przypadkiem okienek pop-up? Jakiś zainstalowany adblock itp?[/quote]
Być może tak jest;) nie wiem gdzie się to wyłącza w IE11 ...niemniej jednak wcześniej logowałem się z IE i było ok.

Przy włączonym ABP załapuje na FF i Chromie bez problemu:)
Poustawiałem co nieco, na początku miałem 11. kanał - taki sugeruje mi m.in inSSIDer, lecz z obserwacji wrzuciłem wszystko na autopilota i widzę, że sieć dobrze się sprawuje na 2. laptopie najdalej oddalonym od routera. Póki co nie wywala. Zobaczę jak w dalszym ciągu będzie się zachowywać... :wink:
Jakieś sugestie co do konfiguracji dla mieszkania w bloku? Np. na co zwrócić uwagę Ip statyczne / dynamiczne? ect. by uzyskać możliwie jak najlepsze połączenie...? Czy na razie zostawić?
za to w dalszym ciagu nie widzę wi-fi drukarki... wszystkie dokumenty mam oczekujące... ??? Może coś blokować to połaczenie?