Garygole i tryb repeater

A teraz mam pytanie. Nie chcąc zakładać nowego wątku.
Chcę zrobić coś takiego. W jednym domu mam router Linksys Wag200g z podpiętą do niego neodtradą i nadaje po wifi sieć xMASLAKx drugi dom oddalony jest od pierwszego o jakieś 35m. Słyszałem że powinienem ustawić jakiś repeater który złapię tą sieć wifi xMASLAKx z neostradą i drugim domu poda mi internet na urządzenia.

Jak to zrobić?
Proszę nie mieszać wątków na forum bo to sprawia wszystkim problemy (jeden wątek, jeden temat) - Administrator

Jak chcesz żeby to była jedna sieć to ustaw WDR3600 jako most bezprzewodowy/przekaźnik. ( Jak linksys ma IP 192.168.1.1 to WDR ustaw Adres IP urządzenia na 192.168.1.222.
Jak ma być to osobna sieć to ustaw jako brama sieciowa i połączenie DHCP (WiFi).( jak linksys ma IP 192.168.1.1 Adres IP urządzenia ustaw na 192.168.2.1)
Zadbaj o jak najlepszy sygnał wifi w miejscu gdzie będzie ustawiony WDR.

A które połączenie jest według ciebie lepsze?
To w jedną sieć czy w dwie?
No właśnie chcę to ustawić i sprawdzić jak z zasięgiem.

Jaki adres wpisać w lokalny adres.
Jaki adres wpisać w zdalny adres ip.

Zależy czy komputery mają się widzieć w sieci jeśli tak to ustaw sobie most bezprzewodowy przekaźnik . Natomiast jeśli nie to brama sieciowa wtedy uzyskasz podsieć (odrębną sieć np IP 192.168.2.1) komputery nie będą się widzieć w sieci.
W tym konfingu jak w/w to adres lokalny IP urządzenia musi być poza zakresu DHCP puli głównego routera. Zdalny adres to adres IP Lan głównego routera.