Gargyole - TL-MR3420 i most bezprzewodowy

Dlaczego nie mogę ustawić MR3420 jako most bezprzewodowy? Opcja jest nieaktywna.
Na WANie siedzi E3372 - działa bez problemów, ale jako router.

Ta opcja została wyłączona dla routerów z 4MB flash i USB. Dostępna ona jest w gargoyle 1.6.1.3 i wcześniejszych.

Dużo stracę, jeśli wrócę do poprzedniej wersji?
TL-MR3420 ma w zasadzie robić tylko jako modem (przezroczysty dla sieci) - jest podłączony LANem do Mikrotika, który ogarnia całą sieć.

Przeczytaj changeloga http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl od "zmiany w obrazach"
1[quote="gollum, post:3, topic:8126"]TL-MR3420 ma w zasadzie robić tylko jako modem (przezroczysty dla sieci) - jest podłączony LANem do Mikrotika, który ogarnia całą sieć.[/quote]
Więc ja nie widzę powodu żeby używać mostu bezprzewodowego. ( działa to na zasadzie klient WiFi bez routingu)

Nie mam innej możliwości, aby podłączyć modem E3372 pod Mikrotika, a podwójny routing (TL-MR3420 + Mikrotik) jest mi zupełnie zbędny. Zależy mi, aby na WANie w Mikrotiku był adres IP od operatora (stały, publiczny). Chyba że masz inny pomysł :slight_smile:

E3372 to hilink?
Jeśli nie to można by spróbować połączyć interfejs wan z jednym portem LAN. Do tego odpowiednia konfiguracja firewalla i myślę że dało by się to wykonać. coś na wzór switcha gdzie do jednego portu podłączony jest modem a do drugiego kabel lan który idzie do mikrotika.
Spróbuj zapytać na forum eko.one.pl tam są fachowcy od openwrt.

Nie, nie hilink - pełna wersja. Mam akurat mikrotika bez USB, potrzebuje podłączyć pod to mobilny net, mam stałe IP od dostawcy, dlatego muszę się pozbyć podwójnego natowania.