Gargoyle

Witam
Mam dwa routery
WR740N - gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wr740n-v1
WR741ND
Po ustawieniu gargoyle w most kliencki i polaczeniu w siec nie mogę później wejśc w ustawienia. ustawiłem 192.168.1.254 i żadna przeglądarka nie odpala ustwień gargoyle...mogę wejsc tylko na glowny router.
Dodam ze urzadzenia bedace w poblizu gargoyle polaczą się ale mają problem z uzyskaniem adresu IP.
W czym problem?

Jak ustawiłeś adresy/maski na poszczególnych sprzętach? Jak ustawione jest WiFi na głównym routerze?
Pokaż zrzuty ekranu konfiguracji.

LAN
MAC Address:
IP Address:
192.168.0.1
Subnet Mask:
255.255.255.0
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): fkhome1
Channel: 7
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
MAC Address: C0-4A-00-C5-55-F8
WDS Status: Disable
WAN
MAC Address: C0-4A-00-C5-55-F9
IP Address: 192.168.36.145 Dynamic IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.36.254
DNS Server: 192.168.36.254 , 0.0.0.0

no a na gargoyl nie mogę się dostać ale korzystałem z poradnika do ustawień:

i lokalny IP dalem z koncowka 254

spróbuj podłączyć się kablem do routera z gargoyle i wejdź na adres 192.168.0.254.
Jak nie pójdzie to tymczasowo ustaw statyczny adres IP na karcie sieciowej w komputerze na IP 192.168.0.222 maska 255.255.255.0 reszta może zostać pusta.

niestety to nie pomaga...strona niedsotepna... nie rozumiem :confused: kompletnie

Chyba znalazłem błąd....podawałem adres wewnętrzny jako 192.168.1.254 a powinno być 192.168.0.254

Ustaw adres IP na Gargoyle z tej samej podsieć w której działa router.
Przykład:
Adres IP routrea 192.168.0.1
Adres Ip Gargoyle 192.168.0.254

Ustaw połączenie przez bramę sieciową na Gargulcu. DHCP przez WiFi. Szyfrowanie takie samo jak na routerze głównym. W takiej konfiguracji WR-740 pracuje jako przekaźnik po wifi i po LAN.

ale ustawienie jako brama sieciowa to będzie mi działać jako przedłużenie sieci tzn repeater ?

Będzie odbierał sygnał wifi jak i również przekazywał dalej po wifi i po Lanie.

Bedzie działać. Nie martw się. Sprawdzone. Teraz mam konfigurację taką Archer C2 i WR-740 z Gargulcem i ustawiony jest na bramę. Idzie po radyjku jak i po kabelku :wink:

to jaka różnica jest w przpadu zrobienia mostu a bramą sieciową?

Most to przedłużenie sieci lan. Brama to następna sieć lan za istniejącą siecią.
W przypadku bramy jeśli chodzi o zwykłe przeglądanie internetu to nie odczujesz różnicy, natomiast nie będzie działała komunikacja w sieci LAN między urządzeniami podłączonymi do głównego routera a urządzeniami za bramą sieciową (np. multiroom nc+, Windows share, gry sieciowe po LAN, itp).

Dzięki wielkie!
Teraz znam różnicę. Zsotawiam póki co jako most - działa dobrze.
Co dziwne główny router mam na 2 piętrze i bez dodatkowego routera pietro nizej zasiegu praktycznie nizej brak...
Co dziwne...an zewnatrz budynku w sporej odleglosci sa po 2 kreski :smiley:

[quote="Kobus, post:13, topic:6905"]Co dziwne główny router mam na 2 piętrze i bez dodatkowego routera pietro nizej zasiegu praktycznie nizej brak...
Co dziwne...an zewnatrz budynku w sporej odleglosci sa po 2 kreski[/quote]
Charakterystyka promieniowania anteny ma tu duże znaczenie.

zrobilem jako brama...
polaczenie DHCP przez WIFI
WAN wylaczony
WIFI Klient+AP
no i reszta polaczenie z glowna siecia....zasieg jest wiekszy ale internet nie dziala...

Pokaż ss z ustawień.

Wygląda dobrze. Adres LAN jest spoza zakresu dhcp routera głównego. Zmień szyfrowanie sieci wifi na gargulcu. Szyfrowanie "Połączenie z SSID" to jest router główny. Nastepne będzie SSID rozgłaszane przez gargulca, tu będzie ustawione domyślne hasło "password" - sprawdź, chyba że zmieniłeś.

Nie za bardzo rozumiem :slight_smile: ;D
adres LAN zmienić ? na jaki?
czemu szyfrowanie zmienić skoro takie jest w routerze głównym?
rozglaszanie ssid to hasla mam takie jak do sieci wifi

Nic nie zmieniaj oprócz szyfrowania sieci. Przeprowadziłem test podobny do twojego i okazuje się że nie może być to samo szyfrowanie na obu routerach. Router z gargulcem i jego rozgłaszane SSID musi mieć inne szyfrowanie inaczej nie będzie dostępu do neta. Sprawdź to sobie.