Gargoyle

ok ale czy to bedzie dzialac wtedy jak np telefon sie sam przelaczy na router o lepszym zasiegu ? czy dwie rozne sieci to beda?

Jeżeli nie zmienisz nazwy w drugim routerze to domyślna nazwa będzie Gargoyle. Tak, to będa dwie sieci. Sprawdzisz doświadczalnie.

dwie sieci ale za kazdym razem bede musial reczine przelaczac?

Tak, taka jest procedura w tym wypadku. Możesz skopiować nazwę sieci głównej zamiast ustawionej domyślnej Gargoyle i powinno łaczyć automatycznie. Pamiętaj aby sieci miały inne szyfrowania. Kanały mogą być te same, standard szyfrowania na obu taki sam czyli np:WPA2-PSK.

[quote="Kobus, post:15, topic:6905"]zrobilem jako brama...
polaczenie DHCP przez WIFI
WAN wylaczony
WIFI Klient+AP
no i reszta polaczenie z glowna siecia....zasieg jest wiekszy ale internet nie dziala...[/quote]
Na screenach widzę że masz adres IP głównego routera z tej samej podsieci co drugi router. zmień adres IP urządzenia w menu konfiguracja - podstawowa na 192.168.1.1

Dokładnie, przeoczyłem ten fakt.

Dzięki!!! zmieniłem to IP i mam ustawione na razie jako most...jednak miałem problemy gdy tel lub komputer przełączał zasięg na router gargoyle to po chwili zanikał sygnał lub zółty trójkąt na zasięgu się pojawiał.
To było spowodowane tym IP ?
jednak nei dziala...ipad np pokazuje polaczona siec ale ciagle kolko sie kreci..iphone na chwile zlapie zasieg i za chwile zgubi i to samo co na ipadzie...nie rozumiem juz
na gargulca nawet przez wifi nie moge wejsc...ja nie wiem co to jest...wczesniej mialem gargulca i black ap box i smigalo...teraz tp link - tp link i takie jaja

Szyfrowanie masz ustawione różne? Zrób jeszcze tak: na routerze z gargulcem zostaw IP LAN 192.168.1.1 a na głównym ustaw 192.168.2.1.

tak mam ja ustawione. Routerem nadającym jest Archer C2.

szyfrowanie mam to samo, bo robie tylko i wylaczonie jako most.
Po skonfigurowaniu na nowo gargulca i tak nie mozna sie z nim polaczyc w ustawieniach

Jak widzisz ja mam ustawione jako Brama Sieciowa a nie Most. Działa i po wifi i po kablu. W tej chwili korzystam z tego łacza po wifi.

No ja rozumiem, tylko mam duży dom i głowny router jest na samej gorze, czesto schodze na dol i nie chce przelaczac sie z wifi recznie..zawsze mialem ze laczylo sie automatycznie z siecia o lepszym zasiegu...

a czy nie powinno byc tak ze glowny routter 192.168.1.1
gargulec 192.168.0.101 ? wczesniej mialem koncowke 254 ale widzialem w ustawieniach do 249 przydzielanie... moze to komplikowalo ?

Ok kolego, to teraz zmierz poziom sygnału przy routerze z gargulcem. Program inSSIDer. Pokaż co wyszło. Jeżeli router główny ma IP 1.1 i gargulec też to jest konflikt.

a moze to krzaczenie sie sieci powoduje mixed bgn ?

Może. Jednak chyba dokładnie nie oglądałeś moich ustawień, oraz tego co Ci pisałem. Moja prośba ostatni raz: prosze o ustawienie jako BRAMA SIECIOWA. Jak tego nie zrobisz to radź sobie sam.

Na pewno dobrze wpisujesz hasło z głównego routera do sieci wifi . Na próbę zestawienia sieci nie zabezpieczaj jej . Zobacz czy uzyskasz dostęp.

Mam identycznie zestawione połączenia tzn jako brama sieciowa działa i jako most też działa i zero problemów .

Niema to nic do rzeczy .

teraz ustawilem (jako most) - jako brama nie zda u mnei egzaminu.
glowny router jako 1.1
gargulec 0.222
Póki co śmiga!
Dam znać po południu

[quote="Kobus, post:36, topic:6905"]teraz ustawilem (jako most) - jako brama nie zda u mnei egzaminu.
glowny router jako 1.1
gargulec 0.222[/quote]
Przy tej konfiguracji pewnie nie masz dostępu do routera z gargoyle.
Jak ustawiasz jako MOST to IP muszą być takie same ( 192.168.1.), przy konfiguracji jako brama to IP urządzeń muszą być z różnych podsieci np. 192.168.0. i 192.168.1.*

czyli sugerujesz zmienic na .1.222 ?

w gargulcu dostep do bramy podany 1.1

przy konfiguracji 0.222 mam dostep do gargulca z sieci...