Gargoyle nie działa automatycznie przez LAN

Mam tak:
Dekoder główny <- TP-LINK WR741ND <- połączenie przez wi-fi -> Netia Spot -> Dodatkowy dekoder
I teraz tak, mam wszystko na tym gargoyle zrobione, tylko problem w tym, że po lanie nie nadaje poprawnego ip, bramy itp.. jednak po wi fi wszystko działa, czemu tak jest ? Przez to nie mogę podłączyć tego dekodera bo zamiast nadawać ip tak jak bezprzewodowo np. 192.168.1.8 to ten TPek danie na lanie np. 169.254.10.11 czy coś w tym stylu. Co z tym zrobić ?

jaki jest poziom sygnału WiFi w TP-Linku? Daj screen zrobiony inssiderem z laptopa w miejscu gdzie ma stać ten TP-Link.

No siła jest bardzo dobra, w netii mi pokazuje, że "doskonałe połączenie, 100%) syngał z wifi odbieram w całym mieszkaniu z jednego jak i drugiego routera. Chodzi tylko o ten cholerny LAN, który nadaje jakiś chyba losowy IP a nie taki, który będzie dobry. A tak jak napisałem na wifi przez tp jest wszystko OK.
Może to jest jakis błąd oprogramowania że na LAN to nie działa czy coś ;p

To jest Automatyczny adres prywatny. ( APIPA, przypisany przez windows ze względu że router nie przyznał komputerowi właściwego IP.)
Spróbuj ustawić w urządzeniu docelowym adres IP statycznie.

No działa hmm, dobra to zostaje mi teraz problem tego, że dekodery czasami się widzą a czasami nie. ;/

Coś musi być wtedy nie tak. Poczekaj aż przestaną się "widzieć" i spróbuj poleceniem PING sprawdzić adresy IP dekoderów. Możesz też sprawdzić czy każdy dekoder ma dostęp do internetu.

rozumiem, że pingiem przez cmd z kompa zrobic to ?
Próbuje teraz, jak się "widzą" ale pingi mają time outa ;/ moze jakieś porty trzeba odblokować do dekoderów nc+ ?

No to pomysł z pingami odpada. Pinguj TP-Linka jak jesteś podłączony z NS.

Pinging 192.168.1.253 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.253: bytes=32 time=10ms TTL=64
Reply from 192.168.1.253: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.253: bytes=32 time=6ms TTL=64
Reply from 192.168.1.253: bytes=32 time=2ms TTL=64
Ping statistics for 192.168.1.253:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 2ms, Maximum = 10ms, Average = 5ms

router się pinguje. ale właśnie dekodery znów się nie widzą, pingi na router lecą normalnie, oczywiście nadal wifi działa bez zarzutu. Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Dziwne jest to, że cały czas w panelu netii w spisie sieci bezprzewodowych na zmiane pokazuje się IP TP-LINKa i IP dekodera podłączonego do niego. To się zmienia tak co jakieś 5-10 minut.