Gargoyle i tp 4300

Witam wszystkich na początku.
posiadam model tp 4300 i poraził mnie slaby sygnał z 5Ghz.
poszukałem i znalazłem alt soft do routera.
mam kilka pytań :
czy po wgraniu będę nadal miał WDS BRIDGING ? bardzo mi na tym zależy.
czy zasięg faktycznie się poprawia po wgraniu altern. softu?
czy brakuje jakiś opcji w porównaniu z org.softem ?
dziękuje za odp

Oczywiście że będzie taka funkcja

Na cuda bym nie liczył, poza tym nie wiem do czego porównujesz że mówisz o słabym zasięgu. To router typowo SOHO do użytku domowego więc super zasięgu nie uzyskasz (ograniczenie mocy do 100mW).

Jest więcej funkcji niż w oryginale. Zapraszam do przejrzenia tematów na naszym forum.

Dziękuje za odpowiedz.
Co do zasięgu to porównuje to do obecnego tp 1043, gdzie 2,4Ghz ma zasięg w bloku w 3 pok. mieszkaniu bardzo mocny.
podłączyłem nowy czyli 4300 i na nim zasięg na 2,4 jest słabszy ( na iphone5 i karcie sieciowej PCI tp 300Mbps w komputerze stac. )
a zasięg 5Ghz potrafi spaść do minimum lub nawet zaniknąć całkowicie . a nowy router stal w tym samym miejscu.
dziwne bo inssider nie pokazuje innej sieci 5Ghz w pobliżu.
tak wiec zrobiłem sobie na tym 4300 WDS z 1043.
znalem w necie kilka informacji o tym ze "soft jest skopany" i po wgraniu właśnie gargoyle jest widoczna poprawa właśnie w zakresie 5Ghz.
zauważyłem tez ze 1043 radzi sobie świetnie z przeszkodami typu mala szafka czy tv, a 4300 już tam się wykłada i zasięg spada znacznie.

zacznę wiec zabawę z Gargoyle

Tu jeszcze dużo zależy od konfiguracji radia (wireless settings) na routerze. Oczywiście Gargoyle zachowuje się bardzo stabilnie na tym routerze. Sam używam na co dzień i jestem zadowolony ze stabilności.

w sekcji 5Ghz mam :
mode 11a/n
channel width - auto
channel - auto
w sekcji 2,4
mode - bgn mixed
channel width - auto ( próbowałem z samym 20Mhz ale mała różnica)
channel - 13 ( prawie żadnej sieci w okolicy )